אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת יפן לאזרחיה: אל תשתמשו בגוגל Play

ממשלת יפן לאזרחיה: אל תשתמשו בגוגל Play

סוכנות הגנת הפרטיות היפנית טענה כי חנות האפליקציות נגועה בווירוסים והמליצה לאזרחים להוריד יישומים דרך ספקיות הסלולר במדינה. זאת, לאחר שאפליקציה אירוטית שהורדה ע"י חצי מיליון איש וזכתה לביקורות חיוביות התגלתה כתוכנת ריגול

04.03.2013, 12:06 | הראל עילם
סוכנות ממשלתית יפנית התריעה בפני האזרחים המחזיקים בטלפון אנדרואיד על הסכנות הטמונות בחנות האפליקציות והמדיה של גוגל, פליי. היא המליצה למשתמשים להוריד אפליקציות דווקא דרך חנויות המפעילים ויצרני הסלולר - ולא דרך החנות הרשמית.

קראו עוד בכלכליסט

הסוכנות, שממוקמת בטוקיו ומתמקדת בעידוד טכנולוגיות להגנה על מידע ופרטיות (IPA), פרסמה אזהרה באתר שלה לאחר שאפליקציה יפנית בשם sexy fresh girls wallpaper שעלתה לחנות האפליקציות הרשמית, התגלתה בסוף השבוע האחרון כתוכנת ריגול. הנוזקה אספה מידע על מיקום המשתמש, מיילים שהגיעו אליו ושיחות שביצע.

משתמשים ביפן חיפשו אירוטיקה רכה ונפלו קורבן לגניבת מידע משתמשים ביפן חיפשו אירוטיקה רכה ונפלו קורבן לגניבת מידע משתמשים ביפן חיפשו אירוטיקה רכה ונפלו קורבן לגניבת מידע

האפליקציה עלתה לחנות גוגל פליי עוד ביולי שעבר; היא זכתה ל-7,000 ביקורות, רובן חיוביות - ולציון ממוצע של 4.5 כוכבים. לפחות 500 אלף איש הורידו אותה, אם כי לא ידוע כמה מידע נאסף וכמה משתמשים נפגעו.

האלטרנטיבה: ספקיות הסלולר

נציגי IPA ציינו כי ספקיות הסלולר המקומיות - כגון NTT docomo וסופטבנק - מבצעות בדיקה משלהן לכל אפליקציה. "ברגע זה, אי אפשר להגיד שהורדת אפליקציה מגוגל פליי היא בטוחה" מסר דובר הסוכנות, שהמליץ על המשתמשים גם להוריד תוכנות אבטחה לסמארטפונים שלהם.

בשנה שעברה, חמישה אזרחי יפן הועמדו לדין על כך שהפיצו אפליקציה זדונית בשם The Movie שגנבה מידע מיותר מעשרה מיליון משתמשים, אבל התיק נסגר על ידי מערכת המשפט. בינואר האחרון, חברת האבטחה סימנטק פרסמה דו"ח לפיו יש עליה בכמות אפליקציות הזדוניות היפניות.

גוגל עצמה עורכת בדיקות תאימות לאפליקציות שעולות לחנות שלה, אבל המערכת שלה נחשבת כפתוחה - ולא מעט אפליקציות זדוניות פועלות בה באין מפריע. חברת המחקר Trend Micro מעריכה כי עד סוף השנה, יהיו למעלה ממיליון אפליקציות אנדרואיד זדוניות בחנות של גוגל ואתרים אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות