אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאקזיט של 70 מיליון דולר בגיל 25 לבית הסוהר

מאקזיט של 70 מיליון דולר בגיל 25 לבית הסוהר

ג'ניפר סולטן, שמכרה סטארט-אפ לפני כ-13 שנה ופשטה את הרגל ב-2010, נעצרה בחשד לסחר בסמים ובנשק. היזמית לשעבר הורשעה בעבירות אלה ותישלח לארבע שנים בכלא במדינת ניו יורק

04.03.2013, 14:52 | כלכליסט
לפני 13 שנים, מצבה ג'ניפר סולטן נראה אופטימי למדי: היא מכרה את הסטארט-אפ שהקימה, Live Online, תמורת 70 מיליון דולר. באותו הקיץ היא אף הרשתה לעצמה לשכור בית קיץ בהמפטונס ולרכוש פנטהאוז ביוניון סקוור במנהטן.

קראו עוד בכלכליסט

אולם לרוע המזל, הפיכתה למיליונרית בגיל 25 בלבד התבררה במרוצת השנים כקללה. לאחר מספר ניסיונות כושלים נוספים להקים מיזמים טכנולוגיים, סולטן החלה להתעניין ברפואה הוליסטית ובסופו של דבר התמכרה למשככי כאבים. ביולי האחרון נעצרה וביום ו' האחרון הודתה סולטן (בת 38 כיום) בבית המשפט במנהטן באשמת גניבת משככי כאבים ובניסיון למכור נשק.

סולטן, בעת משפטה בארה"ב. תשב ארבע שנים בכלא סולטן, בעת משפטה בארה"ב. תשב ארבע שנים בכלא סולטן, בעת משפטה בארה"ב. תשב ארבע שנים בכלא

בניו יורק טיימס מדווחים כי בעקבות ההודאה שלה, סולטן צפויה להתחיל בקרוב לרצות עונש מאסר של ארבע שנים, זאת לאחר שבמקור התביעה דרשה עונש של 15 שנות מאסר. "היא שמחה לשים את הפרשה הזו מאחוריה, אך אינה שמחה מהעונש", מסר עורך דינה פרנק רוטמן.

ממכירת חברה למכירת סמים

על פי הדיווח בעיתון, בין פברואר ליוני ביצעה סולטן חמש מכירות של משככי כאבים לשוטר סמוי, ביניהם 183 כדורי אוקסיקודון תמורת 4,400 דולר. השוטר הסמוי הגיע לסולטן לאחר שמצא מודעה שפרסמה באתר קרייגסליסט, שבה הציעה למכירה משככי כאבים במרשם. החקירה גילתה גם כי סולטן שלחה הודעה לאיוון צ'אבז, החשוד כעומד בראש הכנופייה שאחראית למכירת סמים ונשק, ובה מסרה כי היא מעוניינת למכור רובה מגנום עבור 850 דולר. צ'אבז עצמו נידון ל-20 שנות מאסר.

המאסר הוא ככל הנראה נקודת השפל בחייה, אך ההידרדרות החלה עוד קודם. כבר ב-2010 סולטן הוכרזה כפושטת רגל, ושופט הורה לה להתפנות מהפנטהאוז על מנת שהנאמן יוכל למכור אותו. הדירה עומדת כעת למכירה תמורת פחות משישה מיליון דולר. הפינוי מהדירה כנראה לא כל כך מפריע לה שכן היא שרויה במעצר כבר מיולי, לאחר שלא הצליחה לגייס 850 אלף דולר לתשלום הערבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות