אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"פיינשטיין חיסל אותי ואת כל מי שהפריע לו בדרך" צילום: יוני רייף

"פיינשטיין חיסל אותי ואת כל מי שהפריע לו בדרך"

מנכ"ל קו־אופ ישראל עופר פיינשטיין: "החברה לא נוהגת לנהל את ענייניה עם עובדיה על גבי העיתון"

05.03.2013, 09:15 | גיל קליאן

פיטוריו של פיני שטרית מקו־אופ ישראל באפריל 2011 לוו בצלילים צורמים. כלפי שטרית הועלו טענות ביחס לשינויים שבוצעו לכאורה בערך המלאי של הרשת. בסופו של דבר הובילו הטענות גם להחלפת המנכ"ל רמי מנדל בעופר פיינשטיין, המנהל המיוחד שמונה לקו־אופ מטעם רשם האגודות השיתופיות.

כעת מתייחס שטרית לראשונה לטענות נגדו ואומר: "זו בדיוק הבעיה, שמועות על דברים. היתה תלונה במשטרה והיא נסגרה אחרי חקירה אחת בלבד שלי, כיוון שלא היה שם כלום. מישהו (עופר פיינשטיין - ג"ק) חיסל אותי ואת כל מי שהפריע לו בדרך. יש לי הסכם פרישה שמי שהכין אותו זה פיינשטיין, וכתוב בו שהחברה מצהירה שאין לה שום טענות כלפיי. למרות זאת, התלונה במשטרה מבוססת על אותו מידע. חקירה אחת בלבד הספיקה למשטרה כדי להבין שאין פה כלום".

שטרית מגיע לראיון כאשר הוא מגובה בהסכם הפרישה, וכן בבדיקת פוליגרף עצמאית שמנקה אותו מהחשדות כי ידע על שינויים שבוצעו לכאורה בערך המלאי של הרשת.

אי־הסדרים הכספיים שהתגלו ברשת היו נדבך נוסף על פעילות עסקית לא מוצלחת, שכללה בין השאר את רכישת רשת החנויות המוזלות ממן, שהסבו לקו־אופ ישראל הפסדים כבדים. גם עכשיו טוען שטרית כי רכישת רשת ממן לא היתה טעות. לדבריו, "רכישת ממן היתה רעיון מצוין. ברגע שאתה הופך לרשת ארצית אתה צריך להיות בכל סוגי הפעילויות, וגם להחזיק ברשת דיסקאונט. בהתחלה זה היה מוצלח והרווחנו הרבה כסף, אבל התחרות הקשה עם הקמת מגה בול וההגעה של רמי לוי לפריסה פגעו קשה בפעילות וברווחיות של ממן".

פיינשטיין מסר בתגובה: "החברה לא נוהגת לנהל את ענייניה עם עובדיה על גבי העיתונות. פיני שטרית פוטר מהחברה ולא נמצא בה עוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות