אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך: מתחם מסחר ומשרדים חדש בלוד

בדרך: מתחם מסחר ומשרדים חדש בלוד

אמריקה ישראל וקבוצת אלדן ישקיעו 600 מיליון שקל במשרדים ובפאואר סנטר באזור התעשייה של העיר

05.03.2013, 09:32 | שירלי ששון-עזר
קבוצת הרכב אלדן, שבבעלות משפחת דהן, וחברת הנדל"ן אמריקה ישראל להשקעות יקימו יחד מתחם המשלב שטחי מסחר, תעסוקה ומשרדים באזור התעשייה של לוד בחלקה הצפוני של העיר. היקף ההשקעה הצפוי בפרויקט נאמד ב־600 מיליון שקל. המתחם, בשטח כולל של כ־42 דונם, יכלול שבעה מבנים בני שמונה קומות בשטח של 80 אלף מ"ר בנוי ופאואר סנטר בשטח של 70 אלף מ"ר.

הדמיית המתחם שיבנו אלדן ואמריקה ישראל בלוד הדמיית המתחם שיבנו אלדן ואמריקה ישראל בלוד הדמיית המתחם שיבנו אלדן ואמריקה ישראל בלוד

דמי השכירות הממוצעים באזור התעשייה הצפוני בלוד נעים כיום בין 30 ל־40 שקל למ"ר, ובבניינים חדשים דמי השכירות יכולים להגיע אף ל־50 שקל למ"ר. מדובר בסכומים נמוכים בהרבה בהשוואה למתחמי תעסוקה מרכזיים יותר כמו רמת החייל (שבה המחירים נעים בין 60 ל־80 שקל למ"ר) או מתחם הבורסה ברמת גן (50–70 בבניינים ישנים ובין 80 ל־100 שקל למ"ר בבניינים חדשים). לדברי תמיר בן שחר, מנכ"ל פירמת הייעוץ לנדל"ן מניב צ'מנסקי בן שחר, כדי להצדיק את ההשקעה בהקמת המתחם צריכות החברות להגיע למינימום של 50 שקל למ"ר בדמי השכירות. לדבריו, במחיר הזה יהיה קשה למשוך את החברות מכיוון שמדובר בסכום שמתקרב לרמת המחירים במתחמי משרדים בתל אביב, רמת גן או פתח תקווה. "אני מאמין שהחברות מתבססות על העובדה שאיירפורט סיטי מלא, אבל לוד לא מספקת את אותו המוצר והיא עדיין נתפסת באופן שלילי", הוא אומר. לדברי דרור תורן, המשנה למנכ"ל אמריקה ישראל להשקעות, "אנחנו מאמינים שלוד עדיין לא הגיעה לפריצה שלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות