אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"גם אם מחירי הסחורות יעלו - ייתכן כי שטראוס לא תגלגל את העלות לצרכן" צילום: שלומי ארביב

"גם אם מחירי הסחורות יעלו - ייתכן כי שטראוס לא תגלגל את העלות לצרכן"

כך לפי כלכלני ברקליס שהורידו ההמלצה למניית החברה ל"תשואת שוק"; לדבריהם, "פוטנציאל העלייה של המניה הגיע לסיומו"

05.03.2013, 10:38 | שי סלינס

"במידה ומחירי הסחורות וחומרי הגלם בעולם יחזרו לעלות לרמות ה'נורמליות' שבו היו לפני זמן לא רב, שטראוס לא תוכל לגלגל את העלות לצרכנים", כך טוענים כלכלני בנק ההשקעות ברקליס בסקירה על חברת המזון הישראלית. 

קראו עוד בכלכליסט

כלכלני הבנק קבעו את מחיר היעד של המניה על 47 שקל - נמוך ממחיר השוק ב-6%, והורידו המלצה ל"תשואת שוק". "למרות שבחברה משקיעים מחשבה רבה בפיתוח העסקים בטווח הארוך, מניית החברה השלימה זינוק של 56% מאז אמצע אוגוסט ולדעתנו פוטנציאל הצמיחה של המניה הגיע לסיומו", הוסיפו בבנק.

ברקליס הותירו את תחזית הצמיחה שלהם לחברה כמעט ללא שינוי - על צמיחה של 6% בהכנסות ב-2013 ל-2.3 מיליארד שקל. בתוך כך טוענים בבנק כי מבחינת אזורים גאוגרפים, עסקי החברה בישראל צפויים לצמוח בשנה הקרובה ב-1.2%. לגבי עסקי הקפה, צופים בבנק עלייה של 7.3% ל-4.6 מיליארד שקל, בעוד שעסקי הסלטים והמטבלים צפויים לצמוח ב-30% בשנה הקרובה וההכנסות ממקס ברנר ומעסקי המים צפויים, לפי הבנק, לצמוח ב-2013 ב-4.3%. 

עפרה שטראוס, צילום: אוראל כהן עפרה שטראוס | צילום: אוראל כהן עפרה שטראוס, צילום: אוראל כהן

מבחינת תנאי השוק שבהם נמצאת החברה הישראלית כותבים בברקליס כי ברזיל ורוסיה יתמכו בהמשך הצמיחה של החברה בכל מה שקשור לעסקי הקפה, בעוד שפרויקט המים בסין צפוי להמשיך ולגדול בשנים הקרובות בשל הצמיחה החזקה במדינה.

עם זאת, ההערכות בשוק המזון על העלאות מחירים קרובות הולכות ומתרבות על רקע העלאת מחירי מוצרי החלב בפיקוח בתחילת חודש פברואר. את עליית המחירים שנכנסה לתוקף בסוף 2012 כמעט בכל המוצרים בסופר, הראשונה מאז הקפאת המחירים שנרשמה בשוק מאז המחאה החברתית בקיץ 2011, נימקו הספקים בעיקר בעליות מחירי התשומות ועליית מחירי הסחורות - אולם הפעם מחירי הסחורות נמצאים במגמת ירידה מתמשכת. סחורות מובילות כמו סוכר, למשל, מציגות ירידה של 42.6% מרמות השיא שנרשמו מאז המחאה החברתית של 2011, ושל 19.9% בתקופה כולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות