אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חגי בדש יכהן כיו"ר איגוד בתי השקעות

נחשף בכלכליסט

חגי בדש יכהן כיו"ר איגוד בתי השקעות

לאחר שנים של מאמצים הוקם האיגוד שייצג את האינטרסים של בתי ההשקעות בקרב הרגולטורים השונים; הוקמה ועדת איתור למינוי מנכ"ל

05.03.2013, 11:17 | רחלי בינדמן

לאחר שנים של מאמצים להקמת איגוד בתי השקעות שייצג את האינטרסים של בתי ההשקעות בקרב הרגולטורים השונים, הוקם לבסוף איגוד שכזה. הקמת האיגוד נחשפה לראשונה ב"כלכליסט". האיגוד קיים השבוע את ישיבת ההנהלה הראשונה שלו שעסקה בנושאים אסטרטגיים בהם יטפל בשנה הקרובה.

מדובר בארגון גג של בתי ההשקעות שאמור לייצג אינטרסים כלליים של אותם בתי השקעות וזאת במקביל לקיומם של איגודים שעוסקים בתת קטגוריות ספציפיות בתחומי העיסוק של בתי ההשקעות ובהם איגוד מנהלי קרנות הנאמנות, איגוד קופות הגמל ואיגוד תעודות הסל. מי שיהיה יו"ר האיגוד הוא חגי בדש, מנכ"ל בית ההשקעות הגדול בישראל, פסגות.

במקביל, הוקמה ועדת איתור לצורך מינוי מנכ"ל. רונן סולומן מאיגוד לשכות המסחר ישמש כמנכ"ל זמני וזאת עד למינוי מנכ"ל קבוע. הנהלת האיגוד כוללת גם את אילן רביב מנכ"ל בית ההשקעות השני בגודלו דש-מיטב, עוזי דנינו, מנכ"ל אקסלנס, בית ההשקעות השלישי בגודלו, רן שחם מנכ"ל משותף באלטשולר שחם ושמואל פרנקל, מנכ"ל אפסילון, המייצג דווקא את בתי ההשקעות הקטנים. המטרות המרכזיות אשר עומדות על סדר יומו של האיגוד הן קיום דיאלוג רציף ואפקטיבי עם הרגולטורים - רשות ניירות ערך, משרד האוצר והבורסה לניירות ערך; חיזוק מעמד בתי ההשקעות מול הציבור הרחב בעידן של עלייה במודעות הצרכנית, תיאום בין האיגודים השונים בתחום, וכן ייזום פעולות לפיתוחו שוק ההון הישראלי. בנוסף, יפעל האיגוד בתחום ההסברה לציבור ובתחום החינוך הפיננסי.

אילן רביב, מנכ"ל דש-מיטב, צילום: עמית שעל אילן רביב, מנכ"ל דש-מיטב | צילום: עמית שעל אילן רביב, מנכ"ל דש-מיטב, צילום: עמית שעל

מדובר בבשורה עבור בתי ההשקעות לאחר שכבר זמן ארוך ניסו להקים איגוד בתי השקעות אך לא הצליחו לאור מחלוקות בין הגופים - בעיקר בין הקטנים מול הגדולים שבהם. יש הטוענים כי היעדר איגוד בתי השקעות השפיע גם על מעבר הרפורמה המשמעותית בתחום דמי הניהול בקופות הגמל מבלי שבתי ההשקעות יכלו למנוע חלק מרוע הגזירה.

חגי בדש, מנכ"ל פסגות בית השקעות ויו"ר האיגוד אמר היום כי "בתי ההשקעות בישראל מנהלים סכום מצרפי עצום של 540 מיליארד שקל, כ-20% מתיק נכסי הציבור, וזאת לאחר שבשנים האחרונות היקף הנכסים המנוהלים על ידי בתי השקעות עלה משמעותית. לכן, עלה צורך לאגד את בתי ההשקעות תחת ארגון אחד אשר יפעל לקידום האינטרסים של לקוחותיהם, יצירת דיאלוג רציף עם הרגולטורים, שכלול ופיתוח שוק ההון הישראלי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות