אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוהן במקום עכבר: כך ייראה עתיד השימוש במחשב במשרד

בוהן במקום עכבר: כך ייראה עתיד השימוש במחשב במשרד

עלייתן של תוכנות כשירות בענן ישפיע על אופי השימוש במחשב במקום העבודה. במקום להתכתב באמצעות המייל, תנהלו את הפרויקטים ברשת החברתית הארגונית, את ההכשרה על הגרסה החדשה של ה-CRM תעשו מול טאבלט עם כוס קפה ביד

05.03.2013, 18:55 | סוכנויות הידיעות
תחום השימוש בתוכנה כשירות (SaaS - software-as-a-service) עומד בפני עוד קפיצת מדרגה על פי כמה מהחברות המובילות בתחום, כך מדווח אתר ביזנס אינסיידר.

קראו עוד בכלכליסט

חברות מחשוב הענן מיתגו את התופעה כ- SaaS 2.0. מנהלים מחברות כגון Box, ServiceNow ו-Workday נפגשו בפסגת מחשוב הענן הארגוני שנערכה בדנוור ביום רביעי שעבר, שם הם דנו בשינויים העוברים על התחום. התחומים בהם נראה את השינויים הללו במהרה הם: תוכנות ניהול משאבי אנוש, תמיכה (helpdesk), שיתוף מידע ואבטחה.

בין הנושאים שעלו, ארבעה עוררו עניין רב.

כך כנראה ייראה שולחן העבודה העתידי שלכם במשרד, צילום: אוראל כהן כך כנראה ייראה שולחן העבודה העתידי שלכם במשרד | צילום: אוראל כהן כך כנראה ייראה שולחן העבודה העתידי שלכם במשרד, צילום: אוראל כהן

הנושא הראשון עסק בדרך בה אנו משתמשים במחשב. הבוהן יהפוך לעכבר – תוכנות יתוכננו מחדש כדי לאפשר למשתמשים לשלוט במחשב באמצעות כמה תנועות יד או אצבע בהשראת מערכות ההפעלה של מכשירי המובייל. הסיבה לכך היא שמרבית המשתמשים עוברים לשימוש במכשירים ניידים, כך על פי המנכ"ל של חברת האחסון בוקס.

תקשורת בין תוכנות ענן – על אף שספקי SaaS מאחסנים את המידע של המשתמשים במרכזי נתונים נפרדים, הרי שכעת התוכנות מתחילות לפעול בשיתוף פעולה מה שאומר שהתוכנות יכולות "לדבר" זו עם זו. למשל, תוכנות תמיכה יוכלו לקבל מידע מתוכנות לניהול משאבי אנוש על עובדים בשביל לזהות את אופי השימוש במערכת. מדובר באתגר טכנולוגי גדול שיחייב את הספקים לעבוד יחדיו.

הדוא"ל פחות או יותר ימות - שיחות יתקיימו בענן, ויחוברו לפרויקטים או למסמכים, ולא לדוא"ל. לדוגמה, הערות על מסמך יהיו חלק מהמסמך עצמו. במקום לשלוח דוא"ל ולכתב אנשים, השיחות על הפרויקט יתקיימו בפלטפורמה בסגנון פייסבוק או טוויטר, שתהיה מוטמעת בתוך התוכנה.

הכשרה על כוס קפה - מרבית התוכנות הארגוניות פותחו בתקופה שבה חברות רכשו את התוכנה, התקינו אותה והמשיכו להשתמש בה לנצח. ספקי תוכנות מילאו אותן במאפיינים מתקדמים, שעניינו מספר מועט של אנשים בלבד והיה קשה ללמד אותם. ספקי SaaS אומרים כי גם לאחר שיוסיפו מאפיינים, לא יהיה צורך לעבור הכשרה נוספת. המומחים מציינים כי בזמן שלוקח לשתות כוס קפה , ניתן יהיה לעבור על התוכנה וללמוד אותה בקלות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות