אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקציב הכיבוד בהשבעת הכנסת: 117 אלף שקל צילום: מיקי נועם אלון

תקציב הכיבוד בהשבעת הכנסת: 117 אלף שקל

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי תקציב הכיבוד להשבעה אושר רק יום לפני האירוע, ללא הליך לבחירת הספק הזול והטוב ביותר

06.03.2013, 06:50 | תומר אביטל

תקציב הכיבוד לאירוע השבעת הכנסת הגיע ל־117 אלף שקל, ואושר רק יום לפני האירוע, ללא הליך לבחירת הספק הזול והטוב ביותר.

רבים קיוו כי הפרצופים החדשים והרבים בטקס השבעת הכנסת שנערך לפני כחודש יסמל פרק חדש בתולדות המשכן בעל התדמית החבוטה. אלא שמבדיקת "כלכליסט" עולה כי היערכות הכנסת לאירוע מעידה על התנהלות חובבנית שגובלת בבזבוז כספי ציבור.כך, אף שמועד ההשבעה היה ידוע חודשים מראש, ועדת הפטור של המשכן, בראשות מנכ"ל הכנסת דן לנדאו, אישרה רק ב-4 לפברואר, יממה לפני שנערך, את ההתקשרות לאספקת הכיבוד באירוע, זאת ללא הליך תחרותי כמתבקש.

הוועדה אף אישרה שלא לפרסם באתר הכנסת למשך 14 יום את הכוונה להתקשר עם ספק יחיד, בניגוד למחויב במקרים אלו. ואם זה לא מספיק, עקב מצוקת הלו"ז נמנעה הוועדה מנימוק ההחלטה באותו יום כמתבקש והסתפקה בכך שתבהיר את הפרטים ב"מועד מאוחר יותר".

לפי מסמך הנימוקים שפרסמה ועדת הפטור הכנסת פנתה לחברת הקייטרינג שולץ, ספק המזון של המשכן, זמן רב לפני האירוע בבקשה לשירותי מזון בהשבעה. החברה הציעה כי סל הכיבוד יהיה זהה לזה שהוזמן לאירוע של ועדת הבחירות המרכזית, ב־30 בינואר, חמישה ימים בלבד לפני ההשבעה.

השבעת הכנסת, צילום: מיקי נועם אלון השבעת הכנסת | צילום: מיקי נועם אלון השבעת הכנסת, צילום: מיקי נועם אלון

לאחר שהגורמים הרלבנטיים בהנהלת הכנסת השתתפו באירוע, הוחלט כי הסל "מתאים באיכותו" לאירוע ההשבעה. אלא שאז הסתבר שמדובר בסל משודרג שאינו נכלל בהסכם עם שולץ.

בכנסת החליטו "נוכח לוח הזמנים הדוחק" ודרישות הביטחון המחמירות כי לא עומד לרשותם זמן מספיק לצורך קיום הליך תחרותי כפי שמחייבות תקנות חובת המכרזים. בעקבות זאת התקשרו עם שולץ ללא מכרז, בסכום של 117 אלף שקל. הכיבוד אגב כלל שלל פשטידות וירקות עשירים, לצד מאכלים מגוונים ושלל עוגות.

מהכנסת נמסר כי ההתקשרות עם ספק הכיבוד נעשתה כחוק. "יש להדגיש שאירוע הפתיחה של הכנסת ה 19 היה אירוע רב רבדים ומורכב מאין כמוהו וזכה לשבחים רבים מכל אורחי הכנסת ביום החגיגי. באירוע כזה, היתה חשיבות עצומה לשמור על אירוע מכובד מחד, אך צנוע מבחינה ציבורית מאידך וכך נעשה. לקחים הופקו באופן מסודר, כמו בכל אירוע אחר בכנסת".

 

בעקבות ההתנהלות וכחלק מהליך הפקת הלקחים החליטו בכנסת ליזום מכרז שבו תאפיין הכנסת את הכיבוד הדרוש לאירועים מיוחדים. עוד הוחלט כי צוות הייעוץ המשפטי ילווה את אגף הטקסים עוד מהשלבים הראשונים של תכנון אירועים מיוחדים וחריגים בהיקפם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
יש לי כמה הצעות. רוצה לשמוע ? בבקשה.
120 אינו מספר קדוש - מספיק 70. נשיא וראש ממשלה - ממילא כל ההוצאות מכוסות, מעל ומעבר ומעל ומעבר, אז בשביל מה צריך לתת להם גם משכורת ? מישהו יכול להסביר ? 120 עובדי משכן הנשיא - נראה לי נעלים. בקיצור - מה דעתכם שקדנציה אחת שהכנסת תצא לחופשה ללא תשלום ? לא נראה לי שנרגיש בכלל. לא מספיק ממשלה ובתי משפט ?! יש עוד בעיה בהתנהלות הכנסת - בא ח"כ חדש שלא מבין מה קורה, והוא חייב להגיש הצעות חוק אחרת לא יספרו אותו - איך יוצאים מהפלונטר הזה ?
אלי , רעננה  |  06.03.13
11.
כמה אנשים נכחו שם?
מדובר באירוע קוקטייל. בוא נגיד שבאירוע כזה מחיר סביר יהיה 100 שקל לאדם, מדובר על 1170 אנשים. וזה לא נראה לי סביר! יש 120 חברי כנסת. נגיד שכל אחד הביא את המשפחה... בממוצע נגיד שכל משפחה מונה 5 אנשים (מי יותר מי פחות, מי בכלל לא). מדובר על 600 איש. הביאו עוד כמה מכובדים... נסגור על 800... זה אירוע ענק. ואם כל מנה היא 100 שקל (פשטידות וירקות זה לא ארוחה), אז המחיר לא סביר בעליל!
06.03.13
לכל התגובות