אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק דיסקונט מבקש להוציא את התנגדותו של זיל פלדמן להליכי פשיטת הרגל

בנק דיסקונט מבקש להוציא את התנגדותו של זיל פלדמן להליכי פשיטת הרגל

הבנק טוען כי התנגדותו של איל הנדל"ן האמריקאי הוגשה הרבה אחרי המועד המותר, בנסיון לדחות את מועד הדין בתיק

06.03.2013, 17:22 | יצחק דנון

בנק דיסקונט מבקש להוציא את התנגדותו של זיל פלדמן, איל נדל"ן אמריקאי, להליכי פשיטת רגל בהם נקט הבנק נגדו מתיק בית המשפט. זאת בטענה כי ההתנגדות הוגשה בחלוף המועד לכך, תוך עיכוב ניכר ומבלי שניתנה לפלדמן ארכה להגשת התנגדות בחלוף המועד.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק מציין בפנייתו לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי התנגדותו של פלדמן הוגשה 211 ימים לאחר מועד הגשת הבקשה למתן צו פשיטת רגל וכינוס נכסים ו-13 ימים בלבד לפני מועד הדיון בבקשה, הקבוע ליום 11 במרץ. דיסקונט טוען כי פלדמן עשה דין לעצמו בהגישו את התנגדותו בחלוף כל המועדים לכך וללא שהגיש בקשה להארכת מועד ומבלי שקיבל ארכה שכזו מביהמ"ש.

איל הנדל"ן זיל פלדמן איל הנדל"ן זיל פלדמן איל הנדל"ן זיל פלדמן

בבקשת הבנק נאמר כי בהתאם לתקנות פשיטת הרגל, המועד להגשת כתב התנגדות לבקשת פשיטת רגל הינו 45 יום ממועד הוצאתה לחייב, ובמקרה הזה בסוף אוקטובר 2012. ואולם טוען דיסקונט, פלדמן בחר במודע ובמכון להימנע מהגשת התנגדות במועד הקבוע לכך בדין, בנסיון לדחות את מועד הדין בתיק.

בשבוע שעבר הגיש פלדמן לביהמ"ש תגובה לבקשתו של הבנק, באמצעות עוה"ד עופר צור והראל שחם ממשרד גורניצקי ושות'. "לא ברור כיצד סבור הבנק כי כאשר ישנן מחלוקות לגבי שיעור חוב ההלוואה - עדיין ניתן להגיש בקשה לפשיטת רגל של ערב", נכתב בתגובה. 

בסוף יולי האחרון הגיש דיסקונט לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה להוצאת צו פשיטת רגל וכינוס נכסים נגד פלדמן כפושט רגל. בבקשה נטען כי חובו של פלדמן לדיסקונט עומד על כ־138 מיליון שקל. מקורבים לנושא סיפרו כי בשלב זה פלדמן לא פורע כלל את חובותיו לבנק.

הבקשה מתבססת על הסכם אשראי שנחתם ב־2007 בין הבנק לבין חברה שבשליטת פלדמן (פ.ד אחזקות), לצורך רכישת השליטה בחברת פולאר לייזום נדל"ן. לטענת הבנק, בסוף חודש מאי האחרון נמנעו פ.ד השקעות ופלדמן מלפרוע את חוב הריבית בסכום של 7.7 מיליון שקל, ולפיכך הוחלט בבנק, בהתאם לזכותו לפי ההסכם, להעמיד את החוב הכולל בסכום של 138 מיליון שקל לפירעון מידי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות