אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר נסוג סופית מהכוונה לקזז שכר לעובדי נמל אשדוד בשל שביתה צילום: צפריר אביוב

האוצר נסוג סופית מהכוונה לקזז שכר לעובדי נמל אשדוד בשל שביתה

הוחלט בתיווכו של בית הדין הארצי לעבודה, לפתוח במשא ומתן בן 60 יום במטרה להגיע להסכמות בסוגיית השכר

06.03.2013, 22:06 | מיקי פלד
האיום בהשבתת הנמל עשה את שלו, והמדינה נסוגה הערב (ד') סופית מהכוונה לקצץ באופן חד צדדי את שכרם של עובדי נמל אשדוד בשל העיצומים בהם נקטו בינואר. יום לפני שחלפו השבועיים שבין הכרזת סכסוך העבודה לרגע בו ניתן לפתוח בעיצומים, הוחלט היום בתיווכו של בית הדין הארצי לעבודה לפתוח במשא ומתן בן 60 יום במטרה להגיע להסכמות בסוגיית השכר. אם לשפוט ממקרים קודמים, המשא ומתן הנוכחי הוא לא יותר מאשר מוצא של כבוד לאנשי אגף הממונה על השכר במשרד האוצר שניסו ללא הצלחה ליצור תקדים בנמל של קיזוז שכר בשל שביתה.

קובי אמסלם, כי הממונה על השכר במשרד האוצר קובי אמסלם, כי הממונה על השכר במשרד האוצר קובי אמסלם, כי הממונה על השכר במשרד האוצר

לפני שבוע פורסם לראשונה ב"כלכליסט", כי הממונה על השכר במשרד האוצר, עו"ד קובי אמסלם, ממתין עם הוראת קיזוז השכר בסך מצטבר של כ-40 מיליון שקל. זאת, כנראה בשל חשש משביתה של עובדי הנמל לפני חג הפסח ופגיעה משמעותית בפעילות הנמל. הרצון של אמסלם היה לקזז את השכר בשל עיצומים בהם נקטו כ-140 עובדים. העיצומים הם תוצאה של מחלוקת קשה בין הועד והמנכ"ל, שוקי גיסיס, לבין יו"ר הדירקטוריון, גדעון סיטרמן, בין השאר בטענה לניסיונות של סיטרמן להכניס מקורבים אליו לעבוד בנמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות