אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחפשים אלטרנטיבה: רגע לפני שכפר יונה הופכת לעיר

אוכלוסיית כפר יונה מונה כיום כ-20 אלף איש, כש-60% מהמבנים הם צמודי קרקע ו-40% בבניה רוויה. האם היא יכולה להציע אלטרנטיבת מגורים לנתניה או לגוש דן? כתבה חמישית בסדרה

09.03.2013, 08:28 | עוזי בלומר
הכתבה החמישית בסדרה שמחפשת מקומות מגורים שיכולים לשמש אלטרנטיבה לגוש דן היקר, לוקחת אותנו למועצה המקומית כפר יונה, שמונה כיום כעשרים אלף יש, אך אמורה להפוך בעתיד לעיר, תוך הגדלת מספר התושבים בה.

קראו עוד בכלכליסט

המועצה המקומית כפר יונה שמציינת שמונים שנה להיווסדה, נמצאת כארבעה קילומטרים מזרחית לנתניה, וכארבעים קילומטרים צפונית לתל אביב. כ-60% מהמבנים ביישוב הם צמודי קרקע, ו-40% בבניה רוויה.

לדברי יוסי פרום, זכיין "אנגלו סכסון" בכפר יונה, מדובר ביישוב בעל איכות שירותים וחינוך גבוהה. שליש מתקציב הרשות המקומית מוקדש לחינוך ולתרבות, והיא מגדירה עצמה כ"יישוב מוסיקלי" עם דגש רב על חינוך מוסיקלי לנוער.

לפני כשבע שנים הוקמה בכפר יונה שכונה צבאית של כ-250 בתים, שהביאה ליישוב אוכלוסיה איכותית בעלת דרישות בתחום החינוך והשירותים הקהילתיים. בכך, כפי שקרה ביישובים אחרים כמו יבנה, החל תהליך פיתוח מואץ של היישוב, ומחירי הבתים החלו לעלות.

כפר יונה נמצאת כשני קילומטר בלבד צפונית ליישוב קדימה-צורן ונהנית מנגישות טובה לכביש 4 וממנו למרכזי התעסוקה בנתניה, רעננה והרצליה. ממזרח יש לה נגישות טובה לכביש 6, שמאז שהחל לפעול נרשם גידול חד בביקוש לדירות ביישוב. למרות נתונים אלה, המחירים לדירה של 4 חדרים בכפר יונה עדיין נמוכים בכמאה אלף שקל ביחס לקדימה צורן.

לדברי פרום, בשכונות הוותיקות ניתן למצוא דירות 3 חדרים במחיר של 700 עד 900 אלף של. דירות 4 חדרים בשכונות החדשות ניתן למצוא בכ-1.2 עד 1.3 מיליון שקל, ודירות 5 חדרים בכ-1.3 עד 1.4 מיליון שקל. בתים צמודי קרקע חדשים בני עשר שנים ניתן למצוא בטווח מחירים בין 1.5 מיליון שקל ל-2.4 מיליון שקל, תלוי בגודל הבית והמגרש.

בחלק הצפוני של כפר יונה הולך ונבנית שכונה חדשה בת כ-1,250 יחידות דיור בבנייה רוויה. לדברי דותן שולמן, מנכ"ל קבוצת יעקב יצחקי שבונה שם את פרויקט "הבית בשרון" ובו כ-380 יחידות דיור, ניתן למצוא בו דירות של 4 חדרים במחיר של כ – 1.2 מיליון שקל . דירות 5 חדרים בכ-1.3 מיליון שקל, דירות פנטהאוז של חמישה חדרים וחצי בשטח של 150 מ"ר ניתן למצוא בכ-1.8 מיליון שקל.

השכונה נמצאת סמוך לכביש 57 שתוחם כיום את כפר יונה מצפון. אולם, כביש זה אמור להפוך לכביש פנימי ביישוב, עם התרחבותה הצפויה של כפר יונה בעתיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
כפר יונה על המפה
סוף סוף, מגלים את כפר יונה. כתושב המקום כבר עשר שנים הנתקל בהרמת גבה לא פעם כשמזכירים את כפר יונה בהקשר של איכות חיים, אני מברך על הכתבה השופכת אור על מעט מהנעשה פה וזה לא רק חינוך ותרבות, זה ספורט, חיי קהילה תוססים. הידיעה שהילדים שלי יכולים לשחק במגרשי הספורט ברחבי הכפרללא פחד, או לרכב על אופניים בלי חשש- שווה זהב! הקירבה הפיזית לעיר כמו: נתניה, כ"ס ורעננה מצד אחד והאינטימיות מצד שני עם היכרות אישית של השכנים ושל ההורים של חבריהם של ילדי, היא התמהיל המושלם, לפחות בשבילי. בחמש השנים האחרונות מרגישים את השינויי בכל רובד אפשרי בחיי היישוב, שרק ימשיך כך.
תומר , כפר יונה  |  10.03.13
10.
בן אדם שיכול לקנות דירה במעל למיליון שקל יעדיף לקנות כבר במרכז
וזה מרוחק כי נתניה במרחק של חצי שעה עד שעה נסיעה מתל אביב בלי פקקים במקרה הטוב. בכ"מ אם בן אדם כבר עובר לשם אז זה רק כי בסכום של דירה שמה הוא יכול לקנות דירה ברמה הרבה יותר גבוה מדירה באותו סכום במרכז.. עם מחירים כאלה בשמיים אין שום אטרקציה לעבור לשם. בקיצר יחסית למרחק הזה הדירות שם נורא יקרות.
דוד , אשקלון  |  09.03.13
לכל התגובות