אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חלק ממחזיקי אג"ח שיכון ובינוי: להימנע מחלוקת דיבידנד לאור ההרעה במצב החברה צילום: בועז אופנהיים

חלק ממחזיקי אג"ח שיכון ובינוי: להימנע מחלוקת דיבידנד לאור ההרעה במצב החברה

"שיכון ובינוי מחלקת דיבידנדים במאות מיליוני שקלים מדי שנה, מה מערער עוד יותר את כרית הביטחון של מחזיקי האג"ח", לפי הפנייה לנאמן

07.03.2013, 15:21 | כתב כלכליסט
עו"ד אסף ברם ממשרד ברם סלוקי ושות' הגיש מכתב בהול לנאמן האג"ח של שיכון ובינוי, בשם יהודה גרינבאום ואוהד אלוני המייצגים חלק מחזיקי איגרות חוב בשיכון ובינוי בדרישה שתחשוף שורה של מסמכים שיבהירו את מצבה העסקי של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

"עיון בדו"חות הכספיים של החברה, העלה מספר תהיות, הטעונות לשיטת מרשנו הבהרות, אותן אתם חייבים מכוח החוק, לדרוש מהחברה, בין היתר משום שהן מאוד רלוונטיות להגנה על זכויות מחזיקי האג"ח של החברה ועל ציבור המשקיעים. זכותכם וחובתכם לבקש הבהרות, מידע ונתונים מהחברה", כתב עו"ד ברם לרזניק פז נב נאמנויות ולהרמטיק נאמנויות.

עופר קוטלר מנכ"ל שיכון ובינוי, צילום: בועז אופנהיים עופר קוטלר מנכ"ל שיכון ובינוי | צילום: בועז אופנהיים עופר קוטלר מנכ"ל שיכון ובינוי, צילום: בועז אופנהיים

מחזיקי האג"ח של שיכון ובינוי דורשים מהנאמן לפנות אל החברה בדרישה שתספק להם מסמך חתום בו היא מתחייבת שלא לחלק דיבידנדים, עד שהנאמנים לא יישתכנעו כי החברה מסוגלת לעמוד בהתחייבויותיה כלפי מחזיקי האג"ח. התחייבויותיה של שיכון ובינוי למחזיקי האג"ח עומדים על 3 מיליארד שקל. 

"שיכון ובינוי מקיימת מדיניות עקבית של חלוקת דיבידנדים לבעלי מניותיה בסכומים של מאות מיליוני שקלים, מדי שנה. מדיניות זו מערערת עוד יותר את כרית הביטחון של מחזיקי האג"ח. יוער כי ההון העצמי במאזני החברה מהווה כ-10% מסך המאזן בלבד, עובדה שמגדילה עוד יותר את החשש לגבי יכולת הפירעון בעתיד, אם המגמות הנצפות בעסקי החברה יימשכו", נכתב בפנייה שסיפק משרד ברם סלוצקי ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות