אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח של מועדון 365: למנוע מהחברה לבצע כל פעולה בנכסיה

מחזיקי האג"ח של מועדון 365: למנוע מהחברה לבצע כל פעולה בנכסיה

לבקשת נציגות המחזיקים הוציא בית המשפט המחוזי צו מניעה ארעי עד לדיון שיתקיים ביום ראשון הקרוב

07.03.2013, 15:22 | יניב רחימי
רמי שביט, צילום: אלעד גרשגורן רמי שביט | צילום: אלעד גרשגורן רמי שביט, צילום: אלעד גרשגורן

בתחילת השבוע דיווח מועדון 365 שבשליטת רמי שביט על השלמת העסקה למכירת אחזקותיה בסיבוס תמורת כ-67 מיליון שקל. במקביל, החליט דירקטוריון החברה על שורה של מהלכים הכרוכים בשימוש בקופת המזומנים של החברה, קופה שתפחה הודות להשלמת העסקה. 

קראו עוד בכלכליסט

אלא שנציגות מחזיקי אגרות החוב החליטה לעצור את החגיגה במועדון 365. היום הוגשה לבית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לעניינים כלכליים בקשה דחופה למתן צו מניעה זמני במטרה למנוע ממועדון 365 לעשות כל דיספוזיציה בנכסיה, לרבות איסור על חלוקת דיבידנד, הזרמת כספים לחברת הבת, cost365.

הדירקטוריון של מועדון 365 אישר בתחילת השבוע השקעה של 18 מיליון שקל למימון פעילות ברשת הסופרמרקטים החדשה, cost 365. סכום זה יתווסף להשקעות קודמות שבוצעו בחברה הבת בסך של 22 מיליון שקל.

השימוש השני ביתרות המזומנים של החברה מיועד לרכישת אג"ח של החברה בשוק. תוכנית הרכישה שאושרה היא בהיקף של 20 מיליון שקל. בתגובה לאישור התוכנית זינקו אגרות החוב של מועדון 365 ב-16.2% במחזור חריג של 3.5 מיליון שקל.

נוסף לכך, תוכננה חלוקת דיבידנד של 5.9 מיליון שקל, שיחולק לחברה־האם המשביר לצרכן, המחזיקה ב־100% ממועדון 365. אלא שהחלוקה שנקבעה לתחילת השבוע הבא, כמו יתר התוכניות של מועדון 365 יאלצו להמתין לדיון שנקבע ליום ראשון בשעות הבוקר.

לטענת נציגות מחזיקי האג"ח מועדון 365 מסרבת למסור לנאמן מידע ואסמכתאות המעידים כי לאחר ביצוע הפעולות (חלוקת הדיבידנד, רכישה חוזרת והשקעה בחברת הבת) תהיה לחברה היכולת לפרוע את התחייבויותיה למחזיקי אגרות החוב בהגיע מועד פירעונם.

לעניין חלוקת הדיבידנד טוענת הנציגות בבקשה שהוגשה לבית המשפט והגיעה לידי "כלכליסט" ש"עולה חשש כי על מנת להכשיר את חלוקת הדיבידנד המתוכננת, החברה מבצעת "תרגילים חשבונאיים" שיש צורך לקבל לגביהם מידע".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות