אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האינפלציה השנתית בסין זינקה לשיא של 10 חודשים צילום: בלומברג

האינפלציה השנתית בסין זינקה לשיא של 10 חודשים

מדד המחירים לצרכן טיפס בפברואר ב-3.2% על רקע עלייה חדה במחירי המזון בשל אירועי השנה החדשה

09.03.2013, 10:33 | סוכנויות הידיעות

האינפלציה השנתית בסין זינקה בפברואר לשיא של 10 חודשים, על רקע ההוצאות המוגברות בעקבות אירועי השנה החדשה הסינית, שהובילו לעלייה חדה במחירי המזון, כך חשפה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

קראו עוד בכלכליסט

מדד המחירים לצרכן הסיני טיפס בפברואר ב-3.2% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. העלייה אף הייתה גבוהה מהתחזיות, שציפו להתחזקות של 3% במחירים. מחירי המזון זינקו ב-6% בהשוואה לשנה שעברה, השיעור הגבוה ביותר מזה 9 חודשים

העלייה החודשית במדד הייתה אף היא גבוהה מהתחזיות, ועמדה על 1.1%. בעוד שתחזיות האנליסטים ציפו לעלייה של 0.8%.

מפעל בסין, צילום: שאטרסטוק מפעל בסין | צילום: שאטרסטוק מפעל בסין, צילום: שאטרסטוק

"בשלב זה, השפעות חגיגות השנה החדשה מתפוגגות ומזג האוויר משתפר, כך שכל התנאים מצביעים על שיפור בייצור המזון והתחבורה, כך שמדד מחירי המזון לצרכן במרץ צפוי לרדת בהשוואה לפברואר", מעריך יו קימאי מלשכת הסטטיסטיקה.

עם זאת, קובעי המדיניות כבר מתכוננים לעליות מחירים השנה לעומת שנה שעברה. על פי היעדים שהוכרזו בפתיחת הפרלמנט הסיני ביום שלישי, האינפלציה צפויה לטפס השנה ל-3.5%. עבור 2012, האינפלציה עמדה על 2.6%. במקביל, בשנה שעברה, התמ"ג הסיני צמח בשיעור הנמוך ביותר מזה 13 שנה.

ההתאוששות הכלכלית שהחלה ברבעון הרביעי של השנה שעברה, נתפסת על ידי האנליסטים כהתאוששות מתונה שהונדסה כדי להבטיח יציבות במהלך השנה הראשונה לכהונתה של הממשלה החדשה בהובלת שי ג'ינפינג ולי קצ'יאנג, שיורשים את מקומם של הנשיא היוצא חו ג'ינטאו וראש הממשלה וון ג'יה באו. החלפת השלטון תסתיים באופן רשמי ב-17 במרץ.

"להתאוששות אמורה להיות מספיק תנופה כדי להבטיח צמיחה במחצית הראשונה לפחות של 2013, והיא תאפשר למנהיגים החדשים של סין להיכנס לתפקיד למול אווירה אופטימית יותר של עלייה באמון העסקי", מסביר אנדרו בטסון, מנהל המחקר בחברת הייעוץ GK דרגונומיקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות