אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העיקר התדמית: סרקוזי סירב להצעה לנהל קרן השקעות של 500 מיליון יורו צילום: בלומברג

העיקר התדמית: סרקוזי סירב להצעה לנהל קרן השקעות של 500 מיליון יורו

קטאר רוצה להשקיע בקרן שינהל נשיא צרפת לשעבר, אך סרקוזי חושש להכתים את תדמיתו לקראת שובו לפוליטיקה

09.03.2013, 17:27 | סוכנויות הידיעות

קרנות הון ממשלתיות מחזרות אחר נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי במטרה לחבור איתו להקמת חברת השקעות בניהולו, כך מדווח ה"פייננשל טיימס". ואולם, הנשיא לשעבר מהסס בנוגע למהלך, מפני שהוא מזהה הזדמנות פז לחזור לפוליטיקה לנוכח הצניחה בפופולריות של הנשיא הנוכחי פרנסואה הולנד, שהביס אותו במירוץ לנשיאות בחודש מאי האחרון.

סרקוזי ואשתו קרלה ברוני, צילום: בלומברג סרקוזי ואשתו קרלה ברוני | צילום: בלומברג סרקוזי ואשתו קרלה ברוני, צילום: בלומברג

מקורבים לנושא אמרו לעיתון הבריטי כי קרן ההון הממשלתית של קטאר וגורמים אחרים הציעו להשקיע לא פחות מ־500 מיליון יורו בקרן השקעות שינהל סרקוזי. עם זאת, סרקוזי רמז על כוונותיו בראיון לשבועון הצרפתי "ולור אקטואל" בשבוע שעבר, שבו אמר כי המשבר הכלכלי והידרדרותה של הכלכלה הצרפתית כנראה יגרמו לו לחזור לפוליטיקה מהר יותר משצפה. "שאלת חזרתי לפוליטיקה היא עניין של המחויבות שאני חש".

מקורבים לסרקוזי ייעצו לו להימנע לעת עתה ממעורבות בעולם ההשקעות. לקרנות ההשקעה יש תדמית שלילית במיוחד בקרב הציבור הצרפתי, ומעורבות בהן קרוב לוודאי לא תועיל לסיכוייו. הולנד נבחר בין היתר בשל התבטאויותיו נגד המגזר הפיננסי במהלך הקמפיין. אולם יתכן שבסופו של דבר סרקוזי כן יחבור לקרנות הפרטיות, מאחר שאשתו קרלה ברוני מתנגדת נחרצות לחזרתו לפוליטיקה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות