אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל במקום 12 במדד פנסיה בינלאומי, לפני בריטניה וארה"ב צילום: shutterstock

ישראל במקום 12 במדד פנסיה בינלאומי, לפני בריטניה וארה"ב

מדד הפנסיה של מרכז המחקר האמריקאי שבחן 150 מדינות דירג במקום הראשון את נורבגיה ואחריה שוויץ ולוקסמבורג. ארה"ב במקום 19 ויפן במקום 15

10.03.2013, 15:43 | סוכנויות הידיעות
עבור כל הפנסיונרים שמקווים לחיות עוד שנים רבות ומאושרות בגיל הזהב שלהם, ישראל היא דווקא מקום לא רע לעשות זאת. ישראל דורגה במקום ה-12, מעל מדינות כמו בריטניה וארה"ב, במדד הפנסיה של מרכז המחקר NGAM Durable Portfolio, שבחן באילו מדינות הכי כדאי לפרוש לפנסיה.

הנתונים נאספו מהבנק העולמי והאו"ם.

קראו עוד בכלכליסט

מדינות מערב אירופה כבשו את העשירייה הראשונה, הודות למערכות בריאות איתנות ותוכניות פנסיה מגובשות.

נורבגיה דורגה במקום הראשון, מתוך 150 המדינות שנבדקו, אחריה שוויץ, לוקסמבורג, שבדיה ואוסטריה. ישראל, כאמור מדורגת במקום ה-12 ואחריה ניתן למצוא מדינות מתועשות כמו קנדה (מקום 13), יפן (מקום 15), ארה"ב (מקום 19) ובריטניה (מקום 20). את הרשימה סוגרת זימבבואה, המדורגת מקום אחד אחרי קונגו.

קשישות מצביעות בבחירות האחרונות לכנסת בקרית שמונה (ארכיון), צילום: אפי שריר קשישות מצביעות בבחירות האחרונות לכנסת בקרית שמונה (ארכיון) | צילום: אפי שריר קשישות מצביעות בבחירות האחרונות לכנסת בקרית שמונה (ארכיון), צילום: אפי שריר

הדירוג של המדינות הורכב מניקוד ששוכלל מ-20 מדדים שקובצו לתוך 4 קטגוריות: בריאות, פיננסיים, איכות החיים ורווחה חומרית. ארצות הברית משתרכת מאחורי מדינות מערב אירופה בכל הקטגוריות הללו.

"המסר ברור: בארצות הברית תדרשו לממן יותר מהפנסיה שלכם", מסכם ג'ון היילר, נשיא ומנכ"ל מרכז המחקר.

העשירייה:

 1. נורבגיה
 2. שוויץ
 3. לוקסמבורג
 4. שבדיה
 5. אוסטריה
 6. פינלנד
 7. הולנד
 8. דנמרק
 9. גרמניה
 10. צרפת

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
זוהי עוד סיסמא מנופחת שתתפוצץ בקרוב מאוד ומטרתה גאווה במועדון ה OECD
עם פנסיות תקציביות למגזר הביטחוני בלבד בסך 250 מיליארד ש"ח שאמורות להיות ממומנות מתקציב משמי המיסים נוקפץ למקום האחרון. העובדה שצהל משחרר לפנסיה צעירים בני 42, שממשיכים לעבוד במערכת הציבורית ונהנים משתי משכורות,לא תחזיק מים. שוב,מישהו לא עשה את שעורי הבית, אבל עשה לביתו ויצא כנראה כבר מזמן לפנסיה תקציבית. המגזר הציבורי ימוטט את ישראל, ממש כמו ביוון. ענף ההי טק, "הקטר" מתאמץ בעלית ההאטה , ומסדרונות בתי החולים מעידים על כך, ממש כמו תחינות התרומות לשליש מילדי ישראל שמסתובבים רעבים.
10.03.13
לכל התגובות