אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה: ועד עובדי חברת החשמל מתנגד להעלאת התעריף ב-10% צילום: אוראל כהן

הפתעה: ועד עובדי חברת החשמל מתנגד להעלאת התעריף ב-10%

לטענת יו"ר הוועד, העלאת התעריף עתידה למוטט את חברת החשמל כיוון שהיא תשרת בעיקר את בעלי תחנות הכוח הפרטיות. צרפתי: "הפתרון צריך להיות הסדר בין החברה למדינה לעובדים"

10.03.2013, 14:58 | ליאור גוטמן

ועד עובדי חברת החשמל הודיע היום (א') במפתיע על התנגדותו להעלאת תעריף החשמל הכללי. בשיחה עם "כלכליסט" הסביר יו"ר ועד העובדים דוד (מיקו) צרפתי שהעלאת התעריף הקרובה, שנאמדת בטווח של 10%-12%, עתידה למוטט את חברת החשמל כיוון שהיא תשרת בעיקר את בעלי תחנות הכוח הפרטיות.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר הוועד, מיקו צרפתי, צילום: אוראל כהן יו"ר הוועד, מיקו צרפתי | צילום: אוראל כהן יו"ר הוועד, מיקו צרפתי, צילום: אוראל כהן

לטענת צרפתי בעלי התחנות הפרטיות הקימו אותן בעלות נמוכה יחסית, ואם מוסיפים לכך את עלויות התפעול הנמוכות שלהם מגיעים למסקנה לכאורה שהעלאת התעריף תשפר בעיקר את מאזניהם הכספיים של המתחרים על חשבונה של חברת החשמל.

צרפתי מסכים שהעלאת התעריף אמורה לשפר את מצבה הכללי גם של חברת החשמל, אולם בשל נטל חובות שהיא צוברת, שהיקפן כבר מגיע ל-75 מיליארד שקל, על המדינה לתת פתרון בדמות רפורמה כללית שתשפר פיננסית את חברת החשמל. "זו שאלה של התנהלות מדינה. הפתרון צריך להיות הסדר בין החברה למדינה לעובדים. בצורה זו של העלאות תעריף כל שנה הכל יתמוטט", הוא אומר.

יצוין שהעלאת התעריפים המתוכננת עתידה לפצות את חברת החשמל על עלויות הדלקים החריגות שנרשמו בשנת 2012, שמקורן בשריפת סולר במקום גז מצרי או ישראלי שנעדרו מסל הדלקים של חברת החשמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
האסימון נפל לוועד-חב' החשמל היא תרנגולת שחוטה.
התיקרות המוצר שלהם כבר גרמה לאיזון עם מחירי החשמל הסולרי.גם מחירי תחנות החשמל הפרטיות יהיה זול יותר עקב שכר עבודה נמוך ושימוש בגז.די בקרוב הנכס היחיד של החברה יהיו קווי ההולכה - וגם זה לטווח בינוני של עשרים שנה - עד לפיתוח ''מצברים'' איכותיים לחשמל הסולרי. למפעל החדש שלי לא הזמנתי כלל חיבור לחברת החשמל עקב שימוש בחשמל סולרי בשעות היום בלבד. בעוד שנתיים רובם יעשו זאת.
רכס חיים , רעננה  |  10.03.13
13.
ידידי, גירעון המדינה הוא רק של 2012, חוב חברת חשמל הוא בגין כל שנות קיומה.
סך החוב של מדינת ישראל גבוה בהרבה...למרות שסך החוב שלנו כמדינה במונחי תוצר נמצא עדיין בטווח הסביר במונחים בינ"ל. התגובות הקשות בגין הגירעון נבעו מכך שהממשלה העלתה הוצאות בכ- 7.1% כאשר הגביה ממסים עלתה רק ב- 3.7% וזאת כיוון שהאוצר פעל לפי תקציב הוצאות וגביה דו שנתי ולא עדכן אותו גם כאשר ראה שהצמיחה מאטה (זה לא אסון, פשוט יקצצו בשירותים לציבור ב- 2013 ויגבו ממנו עוד מיסים, שתי הפעולות במצב של האטה יביאו ככל הנראה למיתון של ממש). אגב, כיוון שחברת החשמל בבעלות המדינה והציבור ממן את כל הוצאות חברת חשמל (כולל ריביות, גירעונות וכו') וכיוון שהמדינה נתנה ערבויות להנפקות האג"ח של חברת החשמל, הרי שהגרעון השנתי של חברת חשמל אמור להיכלל בסך הגירעון הציבורי... לדעתי הגירעון השנתי של חברת חשמל ב- 2012 היה באזור ה- 2 מיליארד ש"ח בלבד.
מגיב ל- 9  |  10.03.13
לכל התגובות