אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי יהיה המנכ"ל החדש של אינטל? צילום: בלומברג

מי יהיה המנכ"ל החדש של אינטל?

מנכ"ל אינטל, פול אוטליני אמור לפרוש מתפקידו במאי הקרוב, בחברה מנסים למצוא את מחליפו לפני כנס מחזיקי המניות שייערך ב-16 במאי. לאחרונה עלו שני שמות חדשים ומפתיעים כמחליפים פוטנציאליים לאוטליני

10.03.2013, 17:39 | רפאל קאהאן

חברת אינטל בודקת גיוס של מועמד חיצוני לתפקיד מנכ"ל החברה במקום פול אוטליני, כך עולה מדיווח של אתר Quartz. שני שמות שעלו כמועמדים חיצוניים הם מנכ"ל מוטורולה לשעבר, סאנג'יי ג'אה ומנכ"ל VMware בהווה ובכיר אינטל לשעבר, פטריק גלסינגר.

קראו עוד בכלכליסט

אם אחד מהם ייבחר, תהיה זו הפעם הראשונה בהיסטוריה של החברה שמועמד חיצוני ימונה לתפקיד מנכ"ל החברה. חוץ מגלסינגר וג'אה ישנם עוד מועמדים חיצוניים שנבדקים בנוסף כמובן למועמדים מתוך החברה.

באינטל מעוניינים למצוא את המחליף של אוטליני לפני כינוס בעלי המניות של החברה שאמור להתקיים ב-16 במאי הקרוב. אוטליני עצמו אמור לעזוב את תפקידו במהלך חודש מאי, ואם המועמד לא יימצא עד אז, תהיה זו גם הפעם הראשונה בה לאינטל לא יהיה מחליף למנכ"ל היוצא לפני תאריך עזיבתו.

פט גלסינגר, מנכ"ל VMware, מבין המועמדים לתפקיד מנכ"ל אינטל פט גלסינגר, מנכ"ל VMware, מבין המועמדים לתפקיד מנכ"ל אינטל פט גלסינגר, מנכ"ל VMware, מבין המועמדים לתפקיד מנכ"ל אינטל

אינטל עומדת בפני תקופה לא פשוטה. מכירות המחשבים הקורסות וכן העובדה שנתח השוק שלה במכשירי המובייל נמוך באופן משמעותי מזה של מתחרותיה הישירות יהוו אתגר מורכב למחליף של אוטליני. החברה דיווחה לאחרונה, בפעם הראשונה מזה 12שנים על ירידה במכירות, כמו כן רווחיה ירדו ב-3 אחוז ברבעון האחרון של 2012.

גם לגלסינגר וגם לג'אה יש את הניסיון באותם שווקים חדשים אותם אינטל "פיספסה" בשנים האחרונות.

ג'אה אשר בילה 14 שנים בקוואלקום לפני שהצטרף למוטורולה ב-2004 וגלסינגר אשר סייע למנף את VMware כמובילה בתחום מחשוב הענן, יכולים להביא לאינטל את ניסיונם בשני התחומים האלה, אשר מסתמנים כחשובים ביותר לחברה אם ברצונה להישאר רלבנטית בעולם הטכנולוגיה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות