אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כריסטין לגארד עשויה להיחקר בחשד לסיוע למעילה צילום: בלומברג

כריסטין לגארד עשויה להיחקר בחשד לסיוע למעילה

חוקרים בצרפת בודקים את מעורבותה של יו"ר קרן המטבע בהליך בוררות עם איש העסקים ברנר טאפי בעת שכיהנה כשרת האוצר

11.03.2013, 12:50 | סוכנויות הידיעות

על פי דיווח בטלגרף, גוברות באירופה הספקולציות בנוגע למעורבותה לכאורה של יו"ר קרן המטבע העולמי כריסטין לגארד בשותפות לעבירה בעת שכיהנה כשרת האוצר של צרפת.

קראו עוד בכלכליסט

ייתכן שלגארד, שהחליפה את דומיניק שטראוס-קאהן בתפקיד, תזומן לחקירה רשמית מול שופט בחשד לשותפות למעילה בכספי ציבור. לפי החשדות, לגארד קידמה הליך בוררות שבסופו הועברו 348 מיליון ליש"ט לאיש העסקים ברנר טאפי, לאחר שטען כי רומה על ידי הבנק הממשלתי קרדיט ליוניס.

לגארד. מכחישה מעורבות, צילום: בלומברג לגארד. מכחישה מעורבות | צילום: בלומברג לגארד. מכחישה מעורבות, צילום: בלומברג

החוקרים מנסים לקבוע אם החלטתה של לגארד ב-2008 לשלוח את המחלוקת המתמשכת לבוררות במקום לתת לצדדים לפתור את העניין בבית המשפט, היוותה שימוש לרעה בסמכות על מנת להבטיח שטאפי יגרוף פיצויים גבוהים יותר מקופת המדינה.

תקופת כהונתה של לגארד אמורה להסתיים ב-2016, אך אם יוחלט להעמידה לחקירה, יהיה עליה להתפטר מתפקידה, בדומה לקודמה בתפקיד, שטראוס-קאהן שהואשם בניסיון אונס חדרנית בבית מלון בניו יורק.

עורך דינה של לגארד אמר ש"אבסורד" להעלות על הדעת כי לגארד תעשה שימוש בכספי הציבור לטובתו של איש העסקים. לא מזמן אמרה לגארד בתגובה: "אני נראית כמו חברה של ברנר טאפי?" איש העסקים ידוע בשל מעורבותו בפרשיית השחיתות של קבוצת הכדורגל אולימפיק מרסיי ב-1990.

לגארד הכחישה את מעורבותה בפרשה וכך גם סטפן ריקאר, ששימש כמנכ"ל משרדה וכיום משמש כמנכ"ל ענקית הטלקומוניקציה פרנס טלקום.

מסמכים שהוחרמו מראים כי טאפי ביקר במשרדו של הנשיא לשעבר ניקולא סרקוזי לא פחות מ- 18 פעם בין 2007 ל-2010. החוקרים חושדים כי הוא זכה לעסקה הרווחית בתמורה לתמיכתו בסרקוזי במהלך הבחירות ב-2007.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות