אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאוששות שוק החיתום ברבעון הרביעי הצילה לפועלים אי.בי.אי את השנה צילום: יובל חן

התאוששות שוק החיתום ברבעון הרביעי הצילה לפועלים אי.בי.אי את השנה

עם זאת, החברה רשמה צניחה של 25% בעסקאות גיוסי הון שבהן היתה מעורבת ב-2012. עלות שכר המנכ"ל: 2.9 מיליון שקל

11.03.2013, 17:05 | שי סלינס

זרוע החיתום של בנק הפועלים, פועלים אי.בי.אי, דיווחה היום (ב') על תוצאותיה ל-2012 והציגה שיפור בתוצאות בעיקר בזכות התאוששות תחום החיתום ברבעון האחרון של השנה.

מהדוחות עולה כי בשנה שעברה היתה החברה מעורבת בניהול של 68 עסקאות של גיוסי הון לתאגידים בהן גוייסו 21.2 מיליארד שקל, אשר הניבו הכנסות מפעולות של 21.1 מיליון שקל. זאת לעומת 91 עסקאות ב-2011 אשר הניבו לה הכנסות מפעולות של 29 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

ברבעון הרביעי של 2012 הסתכמו הכנסות החברה מפעולות על 7.4 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 6.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. מהחברה נמסר כי העלייה בהכנסות נבעה בעיקר משיפור האווירה בשווקים והתאוששות שוק ההנפקות הראשוני לאחר שקפא כמעט מפעילות בשני הרבעונים שקדמו לו.

כמו כן בפועלים אי.בי.אי ציינו כי בשניים מתוך ארבעת הרבעונים של 2012 שררה אווירה שלילית שנבעה מההחמרה במשבר החובות באירופה, מהחשש כי איטליה וספרד תתקשנה למחזר את חובותיהן ומאי הוודאות סביב יוון.

 , צילום: ג צילום: ג'רמי פלדמן  , צילום: ג

הרווח הנקי בשנה שעברה של החברה, הסתכם ב-11.2 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 9.8 מיליון שקל בשנת 2011. ברבעון הרביעי עמד הרווח הנקי ב-7.6 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 2.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול ברווח ברבעון הרביעי בהשוואה למקבילו נבע מרווחים שנרשמו מהשקעות בזיקה לפעילות חיתום ומהגידול בהכנסות החברה.

 

יו"ר החברה, רונן צלניר, הודיע באוגוסט האחרון כי החליט לפרוש מתפקידו לטובת עסקים פרטיים. צלניר הקים את פועלים אי.בי.אי חיתום לפני כעשרים שנה והיה בין השאר אחראי על ההפרטות של המדינה שנעשו בשוק ההון בשנים האחרונות כגון: בז"ן, כיל, אל על, בזק והבנקים.

 

עלות שכרו של צלניר בשנה שעברה הסתכמה ב-718 אלף שקל, בעוד שמנכ"ל החברה ארז גולדשמידט נהנה מעלות שכר של 2.9 מיליון שקל הכוללת בונס של 940 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות