אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוקס שוקלת להביא לארץ את מעדניות דין אנד דלוקה צילום: אי פי איי

בלעדי לכלכליסט

פוקס שוקלת להביא לארץ את מעדניות דין אנד דלוקה

בעל השליטה בפוקס הראל ויזל פנה לקניונים מובילים כדי לבחון את התאמת רשת מעדניות הגורמה האמריקאית דין אנד דלוקה לישראל. הסניפים שייפתחו בארץ יכללו בתי קפה על רוב שטחם. ויזל: "אנו בוחנים כל הזמן מיזמים חדשים"

12.03.2013, 07:29 | אורנה יפת

האם פוקס בדרך להיכנס לתחום המזון? ל"כלכליסט" נודע כי בעלי הקבוצה הראל ויזל מנהל מגעים להביא לישראל את רשת מעדניות הגורמה ובתי הקפה האמריקאית דין אנד דלוקה, והחל לבחון בתקופה האחרונה את פעילות הרשת בארה"ב ומחוץ לה. 

קראו עוד בכלכליסט

מחפשים מנוע צמיחה מחוץ לשוק האופנה ויזל בונה על הצמיחה של רשתות הקפה שוק האופנה סובל מתחרות קשה. התעניינותה של פוקס ברשת מעידה כי היא סבורה שלשוק המעדניות יש עוד הרבה לאן להתפתח אורנה יפת, 2 תגובותלכתבה המלאה

במסגרת בדיקתו פנה ויזל לקניונים מובילים כדי לבחון את ההתאמה של הרשת לישראל. ויזל שוקל לפתוח סניפים של הרשת על שטח של 300 מ"ר בתוך קניונים. אלה יכללו מעדנייה ולצדה בית קפה, שיתפוס את רוב השטח.

דין אנד דלוקה היא רשת מעדניות אמריקאית שמפעילה בתוך סניפיה גם בתי קפה ומזוהה מאוד עם העיר ניו יורק. הרשת נוסדה ב־1977 על ידי ג'ורג'יו דלוקה, יואל דין וג'ק סגליק, שהקימו את הסניף הראשון שלה בסוהו בניו יורק, על שטח של 2,600 מ"ר. הרשת מוכרת יין ומוצרי גורמה, בהם בשר וגבינות ייחודיים, דגים, ירקות ופירות איכותיים, כאשר ברשת נמכרים גם כלי בית במחירים לא עממיים.

מעדניות הגורמה האמריקאית דין אנד דלוקה, צילום: אי פי איי מעדניות הגורמה האמריקאית דין אנד דלוקה | צילום: אי פי איי מעדניות הגורמה האמריקאית דין אנד דלוקה, צילום: אי פי איי

הרשת מפעילה 38 סניפים בסך הכל ברחבי העולם, כאשר 13 מתוכם פועלים בארה"ב. בשנת 2003 פתחה הרשת את הסניף הראשון שלה מחוץ לארה"ב, שנפתח בטוקיו באמצעות זכיין. הסניף הצליח מאוד וכיום פועלים ביפן 14 סניפים של הרשת. ב־2007 שוב התרחבה הרשת ופתחה סניפים במזרח התיכון - בכווית, קטאר, ודובאי ־ וב־2010 חתמה הרשת על הסכמי זכיון לפתיחת סניפים בתאילנד, טורקיה ודרום קוריאה.

דין אנד דלוקה פועלת בעולם במסגרת אסטרטגיית התרחבות, המעניקה לזכיינים רישיון לפתח את הרשת במדינה שבה הם פועלים. במקביל אוסרת הרשת על מי שמקבל ממנה רישיון להעניק זיכיון משנה מטעמו לצד שלישי. הקריטריונים של הרשת לקבלת זיכיון נוקשים, והיא דורשת ממי שהיא מעניקה לו רישיון להוכיח יכולת כלכלית שתאפשר לו להרחיב את הרשת במדינה. כן דורשת הרשת מזכייניה להציג לה ניסיון מוכח בתחום הקמעונאות ולהציג מוניטין של פעילות ישרה ואתית. נוסף על הסניפים הקמעונאיים, משווקים מוצרי הגורמה של הרשת תחת מותג פרטי מחוץ לרשת. דין אנד דלוקה מוכרת מאוד בארה"ב, וכמו סטארבקס גם אותה מרבים האמריקאים להזכיר ולצלם בסרטים.

ויזל בתגובה: "קבוצת פוקס בוחנת כל הזמן מיזמים חדשים באופן אינטגרלי מהפיתוח העסקי שלה. נכון לעכשיו לא נכנסנו למשא ומתן עם דין אנד דלוקה לגבי כניסת המותג לישראל. ברגע שיהיה על מה להודיע, נודיע בדרכים המקובלות".

דין אנד דלוקה

שנת הקמה: 1977

תחום פעילות: רשת מעדניות גורמה ובתי קפה

מייסדים: ג'ורג'יו דלוקה, יואל דין וג'ק סגליק

סניפים: 38 (מתוכם 13 בארה"ב ו־25 בשאר העולם)

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות