אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משולם לוינשטיין מכרה 120 דונם בהודו לקבוצת רכישה ב-50 מיליון שקל

משולם לוינשטיין מכרה 120 דונם בהודו לקבוצת רכישה ב-50 מיליון שקל

החברה צופה כי לאחר מכירת מלוא המגרשים בפרויקט הרווח ברוטו יהיה כ- 16 מיליון שקל. החברה עדיין מחזיקה ב-60 דונם בעיר מייסור בהודו

12.03.2013, 16:31 | שירלי ששון-עזר

קבוצת משולם לוינשטין דיווחה היום (ג') על כך שחברה נכדה, המוחזקת על ידה בשיעור של 54%, מכרה את מרבית המגרשים בפרויקט בנה ביתך שבעיר מייסור בהודו לקבוצת רכישה, המיוצגת על ידי אגודה שיתופית הודית (קבוצת רכישה).

היקף העסקה במסגרתה נמכרו כ-1,000 מגרשים בשטח כולל של 120 דונם מוערך ב-50 מיליון שקל. שאולי לוטן, מנכ"ל החברה אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי כאשר נרכשה הקרקע לפני 4 שנים על ידי החברה ושותפותיה היא הייתה קרקע חקלאית והשווי לדונם עמד על כ-40 אלף דולר למ"ר. כיום, לאחר שינוי ייעוד הקרקע למגורים והכנת התוכנית לשכונת וילות שווי הקרקע הכפיל את עצמו. החברה צופה כי לאחר מכירת מלוא המגרשים בפרויקט הרווח ברוטו יהיה כ- 16 מיליון שקל. החברה עדיין מחזיקה ב-60 דונם בעיר מייסור אותם תמשיך לפתח במטרה למכור אותם.

הדמיית פרויקט של לוינשטיין במייסור הדמיית פרויקט של לוינשטיין במייסור הדמיית פרויקט של לוינשטיין במייסור

העיר מייסור הממוקמת כ-150 קילומטר דרומית לבנגלור, הינה בירת ההייטק של הודו. במייסור פועל מרכז ההדרכה העולמי של ענקית התוכנה אינפוסיס וכן חברות הייטק נוספות לצד תעשיות מסורתיות כגון רכב ופרמצבטיקה.

הפרויקט של קבוצת לוינשטין נמצא במיקום אסטרטגי על כביש הטבעת של מייסור ובקרבה לכביש המהיר שנמצא בבנייה, אשר יקצר את זמן הנסיעה בין מייסור לבנגלור לשעה וחצי בלבד. בסמוך למתחם של לוינשטין החל לפעול לאחרונה שדה תעופה, שבו פועלות בשלב זה טיסות פנים בלבד. עם זאת, לדברי לוטן, החברה לא תחפש פרויקטים נוספים במייסור ואם תחליט להמשיך את עסקי הנדל"ן בהודו היא תתמקד באזור בומביי, שם מקדמת החברה כיום פרוייקט פינוי בינוי. "אנחנו מזהים שבפרויקטים של פינוי בינוי בבומביי הרווחים גדולים. הבינוי הרבה יותר זול ונע בין 400 ל-450 דולר למ"ר. מחירי המכירה נעים סביב 2,000 דולר למ"ר ולכן אנחנו לא נפסול על הסף כניסה לפרויקטים מסוג זה", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות