אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: קביעת תעריף החשמל החדש תידחה לשבוע הבא צילום: גלעד קוולרצ'יק

מסתמן: קביעת תעריף החשמל החדש תידחה לשבוע הבא

זאת לאחר שישיבת רשות החשמל הסתיימה ללא תוצאות. עם קביעת המחיר החדש ישלים מחיר החשמל זינוק של 30% מאוגוסט 2011

12.03.2013, 21:04 | ליאור גוטמן

ישיבת רשות החשמל הסתיימה הערב (ג') ללא תוצאות. לפיכך, קביעת תעריף החשמל תחכה ככל הנראה לשבוע הבא.

קראו עוד בכלכליסט

רשות החשמל הצהירה בישיבות פנימיות בשבוע שעבר שתעריף החשמל צפוי לעלות בטווח של 10% עד 12%, אולם בימים האחרונים ניכר שם מאמץ לקזז את ההתייקרות הצפויה ולהציבה סביב 7% בלבד. כך או כך, עם קביעת התעריף החדש באפריל הקרוב ישלים מחיר החשמל זינוק של יותר מ-30% מאז אוגוסט 2011. עיקר ההתייקרות מיוחסת להמרת סל הדלקים של חברת החשמל מגז טבעי זול לסולר יקר.

 

מדוע המדינה מתנגדת כל כך להעלאת תעריף החשמל? במשרד האנרגיה הזכירו אתמול שחשמל הוא תשומת ייצור עיקרית ברוב ענפי המשק, ועל פי תחשיביהם זינוק של 30% מתורגם לעלייה של 1% במדד המחירים לצרכן.

 

תחנת כוח של חברת החשמל, צילום: יוסי וייס דוברות חברת החשמל תחנת כוח של חברת החשמל | צילום: יוסי וייס דוברות חברת החשמל תחנת כוח של חברת החשמל, צילום: יוסי וייס דוברות חברת החשמל

 

כאמור, מאז אוגוסט 2011 ועד היום נרשמה כבר עלייה מצטבר של כ-25% בתעריף החשמל, ולפיכך עלייה נוספת באפריל תתורגם בהכרח לעלייה של תעריפי המים ולו בשל העובדה שמתקני ההתפלה הם צרכנים כבדים של חשמל.

 

בנוסף להם כלל רשתות השיווק, מפעלי הייצור ובתי המלאכה "ניזונים" מחשמל באופן שוטף ולמעשה תלויים בו כדי לייצר. בשורה התחתונה: עלייה בתעריף החשמל תתורגם מיידית לעלייה במחירי המוצרים השונים ושר האוצר המיועד יאיר לפיד יצטרך להתמודד עם גל עליות מחירים במשק, זאת לאחר שרק לפני שלושה חודשים הבטיח לדאוג למעמד הביניים ולנטל הכלכלי שמוטל עליו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות