אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי מודיעה: לא נשלם את תשלום הריבית בגובה 65 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

אי.די.בי מודיעה: לא נשלם את תשלום הריבית בגובה 65 מיליון שקל

היום יקיימו מחזיקי האג"ח הצבעה אם לאשר את דחיית התשלום. נציגות האג"ח תמליץ לאשר את הדחייה על רקע אישור מתווה הסדר בינה לבין החברה

13.03.2013, 14:05 | רחלי בינדמן

אי.די.בי אחזקות שיגרה דיווח לבורסה לפיו תדחה את תשלום הריבית של 65 מיליון שקל שאמור להיות משולם לסדרה ד' בסוף מרץ.

קראו עוד בכלכליסט

זאת על רקע "ההסכמה עם מחזיקי האג"ח שלה בדבר עקרונות למתווה מוסכם לחיזוק בסיסה הפיננסי של החברה". החברה מבהירה כי הסמיכה את הנהלת החברה לדחות את מועד הביצוע עד תחילת מאי וכן לאפשר דחיה נוספת של התשלום עד תחילת יוני בהתאם להתפתחויות, ככל הנראה אישור הסדר חוב סופי.

אלא שמדובר בהחלטה לא ברורה של החברה. זאת מכיוון שמתווה הסדר החוב אושר רק עם נציגות האג"ח ולא אושר על ידי כלל מחזיקי האג"ח ומכיוון שהיום תתקיים הצבעה בה יחליטו מחזיקי האג"ח אם הם מסכימים לדחות את תשלום הריבית כאמור.

אמנם נציגות מחזיקי האג"ח שיגרה לבעלי האג"ח הודעה לפיה היא ממליצה להם לאשר את דחיית התשלום אך המחזיקים טרם הצביעו בנושא.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן
 

המשקיעים הפרטיים תוקפים את מה שהם קוראים לטענתם דחייה חד צדדית של התשלום מצד החברה. "החלטת החברה לדחות את התשלום באופן חד צדדי מבלי לפנות לבית המשפט נעשית מחוץ למסגרת החוקית ומזכירה את צעדיו של מוטי זיסר באלביט הדמיה. ככל שהרשות לניירות ערך נאלמת ונעלמת אנו רואים את הנורמות הפסולות והקלוקלות הופכות לנגע בשוק ההון", כותב אוהד אלוני מהתארגנות המשקיעים הפרטיים.

"הודעת החברה על דחיית הריבית הינה בחזקת יצא המרצע מן השק. כבר תקופה שאנו טוענים כי כל נושא הדיון סביב הריבית והארכת מועד האופציה הינו עבודה בעיניים. כבר באסיפה הקודמת בה נדון נושא, הוצגה עמדת ההתארגנות כי ההחלטות הארכת האופציה ודחיית הריבית כרוכות אחת בשנייה ועל כן ביקשנו לחסוך את הצורך באסיפה נוספת וטרטור ציבור המחזיקים.

"לדאבוננו ההצעה לא התקבלה. מלכתחילה אמרנו כי צריך לומר לציבור את האמת שהחברה לא תוכל לשלם את הריבית ומהות ההחלטה אינה קבלת או דחייה התשלום, אלא, האם להגדיר את החברה בדיפולט או לא. הנהלת אי.די.בי צריכה להתעורר ולקיים הידברות עם המחזיקים ולא עם הנציגות שאיבדה לגיטימיות ככל שברצונה לגבש הסדר הוגן עם ציבור מחזיקי האג"ח ולשמור על החברה כעסק חי".

 

בסביבת אי.די.בי הסבירו, כי מכיוון שהעריכו שכל חוב של החברה צריך להיות מטופל לפי עקרונות ההסדר הם הודיעו מראש לצורך הבהירות כי לא ישלמו את 65 מיליון השקלים בסוף מרץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות