אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד האוצר בוחן רכישת שליש מנמל אילת על ידי שלומי פוגל צילום: מיכאל קרמר

בלעדי לכלכליסט

משרד האוצר בוחן רכישת שליש מנמל אילת על ידי שלומי פוגל

באוצר בודקים את העסקה שנחשפה ב"כלכליסט" ולפיה בכוונת קבוצת המנהלים של אמפא בראשות פוגל לרכוש מהאחים נקש 33% מפעילות הנמל. זאת לאחר שגולד בונד, שפוגל הוא מבעלי מניותיה, פרשה מהמכרז לרכישת מלוא הפעילות

14.03.2013, 07:11 | ליאור גוטמן ותומר אביטל

במשרד האוצר בוחנים את העסקה הנרקמת בין מנהלי קבוצת אמפא, וביניהם שלומי פוגל מבעלי מספנות ישראל, לרכישת 33% מהפעילות בנמל אילת מידי האחים נקש שזכו במכרז להפעלתו. זאת לאחר שגולד בונד, המוחזקת על ידי פוגל, שלמה שמלצר וריצ'רד בורכרד, פרשה מהמכרז לרכישת הפעילות בנמל, שהתנהל לפני כשלושה חודשים, בטענה שמחיר המינימום שקבעה המדינה - 100 מיליון שקל - אינו משקף את שווי הפעילות הריאלי. האחים נקש ופוגל נימקו את העסקה במשותף והסבירו ש"לאור שיתוף הפעולה בין קבוצת אמפא וקבוצת נקש, ולאור הניסיון שיש לשלומי פוגל בתחום הנמלים, הוחלט כי קבוצת הניהול של אמפא תיכנס כשותפה בנמל אילת. ההחלטה מחייבת את האישורים הרגולטוריים הרלבנטיים". לפוגל ולאחים נקש קשרים עסקיים קודמים ובהם שותפות באמפא נדל"ן.

שווי העסקה נאמד ב־40 מיליון שקל, שליש מ־120 מיליון שקל - המחיר ששילמו האחים נקש במכרז. לשלב הגמר במכרז הגיעו ארבע מתמודדות: כיל של החברה לישראל; גדות של יוסי מימן; פפו ספנות של האחים נקש; וגולד בונד, שפוגל הוא מבעלי השליטה בה. כאמור, בישורת האחרונה של המכרז הודיעה גולד בונד שהיא פורשת. לאחר מכן פרשו שתי המציעות הנוספות, והאחים נקש נותרו כמתמודדים יחידים. אלא שעתה מבקש פוגל לחזור לנמל כשמחיר העסקה ייגזר ממחיר המכירה.

גורמים במשרד האוצר שוקלים לבחון את העובדה שפוגל מעוניין להיכנס לנמל אחרי מכירת הפעילות לאחים נקש כמתמודדים יחידים במכרז, שהרי אם גולד בונד היתה ממשיכה להתמודד, המחיר הסופי היה יכול להיות גבוה יותר. בכל מקרה, נדרשים אישורי משרדי האוצר, התחבורה ורשות ההגבלים העסקיים לעסקה.

נמל אילת, צילום:ג נמל אילת | צילום:ג'ו קוט נמל אילת, צילום:ג

בענף התחבורה נזכרו אתמול במקרה דומה שאירע לפני כמה חודשים: בתחילת פברואר זכתה חברת הנדל"ן מנרב במכרז להקמת עיר הבה"דים בנגב. אלקטרה - שותפה של פוגל במסגרת פרויקט מגדל אלקטרה - שהתמודדה במכרז, לא זכתה בו אבל השכילה להצטרף לזוכה מנרב כשותפה בפרויקט. אף שאין קשר בין הגופים, קל למצוא דמיון בין המקרים: זוכה יחיד ומצטרף מאוחר שהתמודד תחילה במכרז.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "כל בקשה לשינוי היתר השליטה בנמל אילת תידרש לבחינה של הממונה על הגבלים עסקיים, וכן של שרי התחבורה והאוצר על פי צו האינטרסים החיוניים שנמצא בידי המדינה. לא התקבלה כל פנייה בעניין".

מפפו ספנות ומאמפא נמסר בתגובה: "העסקה מותנית באישורי רגולציה".

ג'ו נקש (מימין) ושלומי פוגל. שותפים באמפא נדל"ן
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות