אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעבדת המחקר של IBM בחיפה תשתף פעולה עם אוניברסיטה טורקית צילום: גלעד קוולרציק

מעבדת המחקר של IBM בחיפה תשתף פעולה עם אוניברסיטה טורקית

שיתוף הפעולה יתמקד בפיתוח מערכת שתאפשר פתרון לניהול של מערכות, למשל בתחבורה ובלוגיסטיקה. השאיפה של הפרויקט הוא לפתח מערכת שתדע להתמודד עם ארועים בלתי צפויים

14.03.2013, 12:42 | כלכליסט

מעבדת המחקר של IBM בחיפה תשתף פעולה עם אוניברסיטת Koc בטורקיה, בפיתוח פתרון ניהול אקטיבי של מערכות תחבורה ולוגיסטיקה. הפרויקט יתמודד עם האתגרים ההולכים ומתרחבים של ניהול מערכי תובלה ושרשרת אספקה, באמצעות שימוש בכלים אנליטיים ובמערכות אופטימיזציה.

קראו עוד בכלכליסט

עדכונים לתוכניות התחבורה והתובלה מהווים אתגר מרכזי בארגונים המפעילים רשתות אספקה. במסגרת הפרויקט, יפתחו החוקרים שיטות לזיהוי סטיות מתוכניות התובלה וההפצה, הנובעות ממחסור במוצרים, ביקושים בלתי צפויים, מבצעי קידום מכירות ובעיות בלתי צפויות מראש.

החוקרים חותרים לפתח אלגוריתמים מתקדמים שיזהו את הסטייה מהתוכנית ויפתחו תוכניות מותאמות מחדש לתנאים המעודכנים. במקביל, יידעו האלגוריתמים האלה לנתח גם דפוסי תגובה חלופיים דוגמת ניהול הביקוש, ניתוב מחדש של משלוחים, איתור מקורות אספקה נוספים, הפעלת עובדים בשעות נוספות, או מעבר לעבודה בשעות גמישות.

עודד כהן מנהל מעבדת המחקר של IBM בחיפה עודד כהן מנהל מעבדת המחקר של IBM בחיפה עודד כהן מנהל מעבדת המחקר של IBM בחיפה

לדברי עודד כהן, מנהל מעבדת המחקר של IBM בחיפה, "שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה בטורקיה יאפשר התמודדות משותפת בדרך לפתרון האתגרים בעולם הלוגיסטיקה ההופכים מורכבים יותר ויותר. שכיחות השינויים בתנאי הפעילות והצורך הניצב בפני עסקים להציג תגובה מהירה לשינויים האלה, לזהות אותם ולצפות אותם מראש, מציבים דרישות מורכבות עימן אפשר יהיה להתמודד באמצעות שילוב הניסיון והמומחיות של החוקרים המעורבים בפרויקט".

ניטור יוזם של אירועים וניתוח אנליטי ממלאים תפקיד מפתח בעולם העסקים העכשווי, ומציגים פוטנציאל לשיפור משמעותי באיכות הניהול של מערכות תובלה והפצה. כך, למשל, זיהוי הסיבות לתאונה או לפקק תנועה מאפשר לנתח את תוצאות האירוע הזה ולהציע פתרונות חלופיים למשתמשים במערכת התחבורה, כמו גם להציג בפני מנהלי המערכת את הפתרונות האפקטיביים ביותר למצב המסוים הזה.

 

אותם כלים יכולים לשמש לשיפור שירותי לוגיסטיקה, תכנון מערכי ייצור, חיזוי אופן ההתפשטות של מחלות ומגיפות, ניהול שירותי בריאות, ייעול התפעול של שירותי טכנולוגיות נתונים, תפעול ענן מחשוב, מערכות שירות ומערכות חברתיות ותעשייתיות רבות.

תוכנית המחקר השיתופי הפתוח של IBM - Open Collaboration Research OCR)) תומכת מאז 2006 במחקרים המתבצעים בשיתוף פעולה בין אנשי IBM ובין אוניברסיטאות מובילות, בשורה רחבה של תחומים לרבות מדעי המחשב, הנדסה ומתמטיקה. התוכנית מקדמת פיתוח תוכנה בקוד מקור פתוח, הגדרה ואימוץ תקנים, ועבודה משולבת של גורמים שונים במסגרת מגוון תחומי תעשייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות