אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט: מדד S&P 500 ננעל במרחק שתי נקודות משיא כל הזמנים צילום: איי אף פי

וול סטריט: מדד S&P 500 ננעל במרחק שתי נקודות משיא כל הזמנים

דאו ג'ונס ו-S&P 500 טיפסו עד 0.6%, נאסד"ק עלה ב-0.4%; דאו ג'ונס רשם את רצף העליות הארוך ביותר מאז 1996

14.03.2013, 22:02 | מעין מנלה
המסחר בוול סטריט ננעל היום (ה') בעליות אחרי תשעה ימים רצופים של עליות. ברקע למסחר: ירידה מפתיעה בתביעות לדמי אבטלה.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

מתחילת השנה עלה דאו ג'ונס ב-10% עד כה, בדרכו לרשום את הרבעון הראשון הטוב ביותר מאז 1998. במהלך המסחר היום בוול סטריט דאו ג'נס רושם את רצף העליות הארוך ביותר מאז 1996 ועלה לשיא כל הזמנים - מעל 14,500 נקודות. S&P 500 רחוק ב-2.39 נקודות משיא כל הזמנים.

באירופה ננעל היום המסחר בעליות של עד 1% כאשר הבוקר הגיעו המניות לשיא של ארבע וחצי שנים. בוועידת הפסגה של האיחוד האירופי, שנפתחה היום בבריסל ושתימשך יומיים, צפויים מנהיגי אירופה להקל את הגבלות הגירעון שדרשה גרמניה. זאת בעוד המיתון והאבטלה הגואה במדינות דרום אירופה תופסים את מקומו של משבר החוב כבעייתה המרכזית של היבשת כעת.

בוועידה יאושרו תוכניות לביצוע הערכות מבניות של תקציבים של המדינות החברות, כך על פי טיוטת הצהרה המעניקה למדינות המשבר כגון צרפת, ספרד ופורטוגל ארכה לצמצום הגירעון שלהן. 

 

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

בארה"ב, יחזור היום הנשיא, ברק אובמה לגבעת הקפיטול לשלושה ימי פגישות שנועדו להשיג פשרה עם הרפובליקנים כדי להפחית את הגירעון התקציבי. עם זאת, בראיון לרשת ABC ששודר אתמול הזהיר אובמה שיכול להיות שלא ניתן יהיה להגיע להסכם. "בסופו של דבר, יכול להיות שהפערים גדולים מדי", אמר.

באסיה ננעל הבוקר המסחר בעליות לאחר שברוב שעות המסחר נעו המדדים בין הטריטוריה החיובית לשלילית.

מאקרו

התביעות הראשונות לדמי אבטלה ירד באופן לא צפוי. מספר האמריקאים אשר הגישו לראשונה תביעות לדמי אבטלה ירד ב-10,000 ל-332 אלף בשבוע שהסתיים ב-9 במרץ, מדובר במספר הנמוך ביותר מאז אמצע ינואר. ממוצע תחזיות האנליסטים עמד על עלייה ל-350 אלף תביעות.

מדד המחירים ליצרן בארה"ב עלה ב-0.7% בחודש פברואר – בהתאם לתחזיות האנליסטים.

מניות במרכז

גוגל הודיעה הבוקר על כוונתה לסגור שורה נוספת של מוצרים - ביניהם גם אגרגטור החדשות וקורא ה-RSS הפופולרי גוגל Reader, שיפסיק לפעול ב-1 ליולי הקרוב. בנוסף לגוגל רידר, הרשימה החדשה כוללת גם מספר כלי פיתוח וכן אפליקציית זיהוי הקול היעודית למכשירי בלקברי.

בתוך כך, ג'ף היובר, סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת המפות המצליחה של גוגל, יפרוש מתפקידו באופן מיידי, ויעבור לתפקיד אחר בתוך החברה. כך הודיעה החברה הערב. לא ידוע כעת מי יחליף את היובר, והמחלקה שלו תפוצל לשתיים - מחלקת המפות והמחלקה המסחרית. מניות החברה לא רשמו שינוי.

טאואר, יצרנית השבבים ממגדל העמק, דוחה את הפרעון של חלק מההלוואות שנטלה מהבנקים לאומי והפועלים. על פי ההסכם, היקף חובותיה של טאואר לבנקים מסתכם בכ-131 מיליון דולר, כאשר בעקבות השינוי היא תצטרך להיפרד בשנים 2013 ו-2014 ב-75 מיליון דולר פחות ממה שהחברה היתה אמורה לשלם. בכל מקרה, טאואר צפויה לפרוע את חובה עד שנת 2016.

סרגון הודיעה היום כי חתמה על הסכם אשראי בשווי 73.5 מיליון דולר לשלוש שנים.

פורמולה מערכות, בשליטת קונצרן התוכנה אסקו מפולין, דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הרביעי ושנת 2012.

הכנסותיה של פורמולה בשנת 2012 צמחו בכ-16% והסתכמו ב-744.7 מיליון דולר, בהשוואה ל-640.6 מיליון דולר בשנת 2011.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי (Non-GAAP) בשנת 2012 גדל ב-49% ל-32 מיליון דולר, בהשוואה ל-21.6 מיליון דולר בשנת 2011, בנטרול הכנסה חד פעמית בסך כ-25.8 מיליון דולר שנרשמה בשנת 2011 בגין רכישת החברות FIS ועידית ע"י סאפיינס.

 

חברת הטכנולוגיה אורכית הודיעה אתמול כי היא מוכרת את כל הפטנטים שבבעלותה ומקצה מניות בתמורה כוללת של 8 מיליון דולר. על פי ההסכם עם חברת Networks, יועברו לאורכית 5 מיליון דולר תמורת רכישת הפטנטים, 2.5 מיליון דולר כנגד הקצאת מניות חדשות לפי מחיר של 52 סנט למניה וחצי מיליון דולר כהלוואה נחותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות