אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למען שחקני הפוטבול: השקעה של 60 מיליון דולר במחקר וטיפול במחלות מוח צילום: אם סי טי

למען שחקני הפוטבול: השקעה של 60 מיליון דולר במחקר וטיפול במחלות מוח

ג'נרל אלקטריק תהיה אחראית על פיתוח הציוד הרפואי, בעוד אנדר ארמור תשקיע בפיתוח קסדות מיוחדות שיהיו אמורות לספק הגנה יתרה לשחקנים

14.03.2013, 16:11 | סוכנויות הידיעות

ליגת הפוטבול של ארצות הברית (NFL), חברת הלבשת הספורט, אנדר ארמור וחברת האלקטרוניקה, ג'נרל אלקטריק ישקיעו כ-60 מיליון דולר במחקר ובטיפול במחלות מוח שנגרמות לשחקני פוטבול.

קראו עוד בכלכליסט

שחקן פוטבול מטופל. פגיעות ראש, על פי קומישינר ה-NFL, רוג שחקן פוטבול מטופל. פגיעות ראש, על פי קומישינר ה-NFL, רוג'ר גודל, הפכו ל"נושא הדאגה העיקרי" של הליגה. מחקרים הוכיחו מעבר לכל ספק שקיים קשר בין נזק מוחי לבין משחק הפוטבול | צילום: אם סי טי שחקן פוטבול מטופל. פגיעות ראש, על פי קומישינר ה-NFL, רוג

ג'נרל אלקטריק תהיי אחראית על פיתוח הציוד הרפואי, בעוד אנדר ארמור תשקיע בפיתוח קסדות מיוחדות שיהיו אמורות לספק הגנה יתרה לשחקנים.

פגיעות ראש, על פי קומישינר ה-NFL, רוג'ר גודל, הפכו ל"נושא הדאגה העיקרי" של הליגה. מחקרים הוכיחו מעבר לכל ספק שקיים קשר בין נזק מוחי לבין משחק הפוטבול. בין השאר גילו כי 6.1% משחקני הפוטבול בגיל 50 ומעלה לקו בשיטיון, באלצהיימר או במחלות אחרות שפוגעות בזיכרון - פי 5 מהממוצע הלאומי בארה"ב בגיל זה. בנוסף, שחקנים רבים סובלים מדיכאונות ורבים התאבדו, כשהם משאירים אחריהם מכתבים שדורשים לבדוק את הקשר בין משחק הפוטבול לבעיות מוחיות.

במהלך השנים תבעו יותר מ-4,000 שחקנים לשעבר פיצויים מה-NFL בעקבות פגיעות ראש. ארגון שחקני ה-NFL הודיע מוקדם יותר השנה כי ישקיע 100 מיליון דולר ב-10 השנים הקרובות לצורך מחקר, בשיתוף עם אוניברסיטת הרווארד, הנוגע לבריאות השחקנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות