אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קדימה צורן: אלטרנטיבה אמיתית לגוש דן?

הכתבה השישית בסדרה שמחפשת חלופות למחירי הדיור הגבוהים במרכז מגיעה ליישוב המאוחד בשרון; האם המחירים סבירים? ומהי שביעות הרצון מהחינוך?

16.03.2013, 08:29 | עוזי בלומר

הכתבה השישית בסדרה שמחפשת מקומות מגורים חלופיים לגוש דן היקר לוקחת אותנו לקדימה-צורן, כ-40 קילומטרים מצפון לתל אביב, מזרחית לכביש 4.

כתבה חמישית בסדרה: כפר יונה 

 

כתבה רביעית בסדרה: חדרה

כתבה שלישית בסדרה: יבנה

כתבה שנייה בסדרה: יפו

כתבה ראשונה בסדרה: בת ים 

כ-17 אלף איש מתגוררים כיום בקדימה-צורן. למרות השם המשותף, מדובר בשני ישובים שונים שאוחדו מוניציפלית ב-2003.

קדימה הייתה מושבה ותיקה בשרון, ששילבה נחלות חקלאים ושיכונים קטנים, והישוב הקהילתי צורן הוקם ב-1992 במסגרת תכנית שבעת הכוכבים של הממשלה.

מוטי זהבי זכיין רשף נכסים בשרון מציין, שבקדימה הוותיקה ניתן למצוא בתים צמודי קרקע על מגרש בן שני דונמים, ב-4 מיליון שקל ומעלה, וקוטג'ים דו משפחתיים ניתן למצוא ב-2.75 עד 3 מיליון שקל. לדבריו, מחלף שהולך ומוקם בימים אלה יקל על התנועה מהישוב לכביש 4 בתוך כשנה.

הישוב צורן מחולק לשני חלקים. לדברי זהבי, בחלק הוותיק יחסית של הישוב ניתן למצוא דירות 3 חדרים במחיר של כ-800 אלף  שקל. דירות 4 חדרים יעלו כ-1.1 מיליון  שקל, ודירות 5 חדרים יגיעו למחיר של כ-1.25 מיליון  שקל.

 

בחלק החדש של צורן נבנים כיום בנייני בנייה רוויה. י.ח. דמרי בונה ברמת אמיר ארבעה בניינים בני תשע קומות. אבי דהן, איש מכירות של י.ח. דמרי, אומר שדירת 4 חדרים בפרויקט, בגודל 103 מ"ר עם מרפסת של 13 מ"ר תעלה כ-1.4 מיליון  שקל, דירת 5 חדרים בת 123 מ"ר ומרפסת של 13 מ"ר תעלה כ-1.5 מיליון  שקל. דירת פנטהאוז בת 6 חדרים ניתן למצוא בכ- 2.4 מיליון  שקל.

"צמח המרמן" בונה בצורן קוטג'ים של 5 חדרים על מגרש 250 מ"ר, ולדברי שרה מיכאליס, אשת המכירות של החברה בשרון, מחירם מתחיל בכ-2.5 מיליון  שקל. היא מציינת, שתושבי צורן מעדיפים להישאר בה, עקב רמת שירותי החינוך והשירותים הקהילתיים הגבוהה בישוב.

 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
מקום מקסים! אנשים איכותיים, אוכלוסיה צעירה, חינוך מדורג במקום גבוה בישראל
אני גרה בשכונת רמת אמיר שנה וקצת ועברנו לכאן מרעננה, שנמצאת 10 דקות נסיעה מכאן. אני כל כך נהנית מהשקט שיש כאן ביום יום, הילדים פה פורחים כי משקיעים בחינוך. הנוף עכשיו באביב קסום, ריח אויר נקי. אנחנו יוצאים בכל פעם שיש זמן פנוי לטייל בצורן ובקדימה רגלית. עושים הליכות וריצות. יש פה איכות חיים, מה שאין בערים הגדולות. לא זול לחיות קטן, צריך רכב צמוד, אבל דווקא הריחוק ממקומות מיושבים מאוד עושה את ההבדל. שמחה שקנינו כאן את דירתנו כזוג צעיר ומאחלת לכל הדיירים החדשים שיגיעו בקרוב, כי יש פה בניה מרובה, בהצלחה בחיים החדשים.
דיירת ברמת אמיר , קדימה צורן  |  17.03.13
לכל התגובות