אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי שומר על השומרים: נפרצה "אנציקלופדיית הסייבר" האמריקאית צילום: shutterstock

מי שומר על השומרים: נפרצה "אנציקלופדיית הסייבר" האמריקאית

אתר ממשלתי שמרכז מידע על וירוסים ואיומי סייבר עבור אנשי אבטחת מידע בארה"ב נפל. בדיקה גילתה שהאתר נפרץ ונשתלו בו נוזקות ותוכנות ריגול

17.03.2013, 12:03 | רפאל קאהאן

מומחי הסייבר של הממשלה הפדרלית נתפסו לא מוכנים מול פריצה של האקרים. אתר המידע הגדול בעולם בנושא סייבר, אשר נמצא באחריות הממשל האמריקאי, נפרץ על ידי האקרים שהצליחו לשתול בשרת שלו זוג נוזקות. האתר הורד על ידי אנשי הסייבר האמריקאים ולא היה זמין ב-8 במרץ.

קראו עוד בכלכליסט

האתר המדובר הוא ה-National Vulnerability Database (NVD) והוא משמש כמאגר המידע הגדול והעדכני בנושא נוזקות, וירוסים ופריצות האקרים. מפעילי האתר הם בדרך כלל הראשונים לשלוח התראות בנוגע לאיומי סייבר ומשמשים כמקור המידע העיקרי בנושא לרוב מומחי הסייבר בעולם.

שוק אבטחת המידע כולל שחקנים גדולים, אך כיום בלתי אפשרי לאבטח באופן מושלם ציוד מחשוב מכל סוג שהוא שוק אבטחת המידע כולל שחקנים גדולים, אך כיום בלתי אפשרי לאבטח באופן מושלם ציוד מחשוב מכל סוג שהוא שוק אבטחת המידע כולל שחקנים גדולים, אך כיום בלתי אפשרי לאבטח באופן מושלם ציוד מחשוב מכל סוג שהוא

הפריצה שלו מקבילה בעולם האמיתי לפריצה של מטה המשטרה על ידי פושעים על מנת לגנוב מידע מסווג. האירוע המטריד ממחיש עד כמה מצליחים האקרים ושאר פושעי הסייבר להישאר צעד אחד קדימה ביחס לגורמי אכיפת החוק.

דן רובינסקי, מאתר readwrite.com שנחשב כאחד המומחים המובילים בתחום, אף טוען כי הפריצה הזו מעידה כי ההאקרים מנצחים. לטענתו, שנת 2013 הייתה משופעת באירועי סייבר קשים כגון הפריצות לטוויטר, פייסבוק, Evernote, מיקרוסופט ואפל וכן התקפות הסייבר על הבנקים בארה"ב.

האירוניה בתקיפה של אתר ה-NVD היא שהאחראים עליו, אנשי המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה של משרד המסחר האמריקאי, לא טרחו להודיע לאף גורם על כך. העניין התגלה רק אחרי שמומחה אבטחה פיני פנה אל המכון על מנת לברר מדוע האתר אינו זמין.

בשלב זה האתר חזר לפעילות לאחר שהשרתים הוחלפו בחדשים אשר עובדים תחת לינוקס ואפאצ'י. עד לרגע זה עדיין לא ידועה זהות הפורצים לאתר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות