אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה: החל מהיום מותר יבוא אישי של מכוניות מקנדה צילום: גו קוט

משרד התחבורה: החל מהיום מותר יבוא אישי של מכוניות מקנדה

בתוך כך תתאפשר מכירה של רכב ביבוא אישי לאחר שנה ממועד הגעתו לישראל, במקום שנתיים עד כה

17.03.2013, 14:41 | תומר הדר

ישראלים יוכלו לייבא מהיום מכוניות ביבוא אישי גם על פי התקינה הקנדית, כך הודיע היום משרד התחבורה. בין היתר קובעת התקינה את אופיין של מערכות הבטיחות אשר מותקנות ברכב.

פתיחת שוק הרכב הישראלי גם לתקינה קנדית מהווה הסרת מכשול מהותית בהליך היבוא האישי. הסיבה לכך היא שלמרות שטעמם של הלקוחות בקנדה ובארצות הברית דומה למדי, בפועל שיטת התקינה מעט שונה וצפויה לפעול לטובת הלקוחות הישראלים. כך לדוגמה כיום קיימים מספר דגמי רכב בתקינה אמריקאית שאינם יכולים להיות מיובאים לישראל מאחר שאלומת פנסיהם מאירה מעט לצד הרכב ולכן אינה עונה על דרישות החוק הישראלי. לעומת זאת, הדרישה בקנדה כן מתאימה לדרישות החוק הישראלי.

מכוניות בנמל, צילום: תומר הדר מכוניות בנמל | צילום: תומר הדר מכוניות בנמל, צילום: תומר הדר

יתרה מזאת, ברכבים קנדים חלק גדול ממערכות החיווי שבלוח המחוונים מותאמות לתקינה הישראלית ומודדות מהירות בקילומטרים לשעה במקום במיילים לשעה. לדברי אבנר פלור, מנהל בכיר באגף הרכב במשרד התחבורה, ההיתר לייבא דגמים קנדיים נובע מדרישה שהתעוררה בחודשים האחרונים מצד לקוחות שאיתרו רכבים בתקינה קנדית וביקשו לייבאם לישראל.

מהלך נוסף שצפוי להשפיע על שוק היבוא האישי הוא קיצור של תקופת ההיתר למכירת הרכב. כיום על פי חוק כל אזרח שמייבא ארצה מכונית ביבוא אישי אינו יכול למכור את המכונית עד שחולפות שנתיים ממועד הגעתה לישראל. כעת תותר מכירה של רכב ביבוא אישי לאחר שחלפה שנה ממועד הגעתו לישראל. כלל זה אינו תקף לגבי רכבי אספנות, אך צפוי להיות תקף גם לגבי רכבי אספנות בעתיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
כן, יד ימין פועלת נגד יד שמאל
מצד אחד, מוצאים הנחיות שלכאורה אמורות להקל על היבוא האישי, ומצד שני, פקידונים אחרים במשרד התחבורה עושים את המקסימום שהם יכולים, לעזור ליבואנים ולהתנקל לכל מי שמעיז להביא רכב בעצמו. זה בשיתוף למכס, שמעלים את ההתנהגות השיטתית של היבואנים, (שלא תמיד משלמים מכס מלא ומפצלים את החשבוניות לחלקים) ונטפלים לאזרח. אני לא אתפלא אם התגובה הזאת תצונזר, כל המדינה הזאת היא מערכת של אינטרסים של שמור לי ואשמור לך.
ישמעל  |  17.03.13