אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אלביט הדמיה מסתירה הצעה מ-TPG להשקעה של מאות מיליוני דולרים" צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

"אלביט הדמיה מסתירה הצעה מ-TPG להשקעה של מאות מיליוני דולרים"

זאת בתנאי שתקבל עדיפות על פני בעלי החוב האחרים. כך חשף עו״ד גיא גיסין באסיפת מחזיקי האג״ח של החברה הנערכת כעת. אלביט הדמיה בתגובה: "ההצעה מגלמת תספורת של 40%"

17.03.2013, 17:34 | גיא בן סימון

"אלביט הדמיהמסתירה הצעה שקיבלה מקרן TPG להשקעה של מאות מיליוני דולרים תמורת חוב בכיר" (כלומר, שתקבל עדיפות על פני בעלי החוב האחרים, גב"ס), כך חשף עו״ד גיא גיסין באסיפת מחזיקי האג"ח של אלביט הדמיה הנערכת כעת (א') בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי גיסין, ההשקעה היתה יכולה למנוע את אי התשלום למחזיקי האגח מהסדרות א׳ ו ב׳. גיסין ביקש מהחברה לחשוף את ההצעה המלאה ולענות מדוע לא חשפו אותה ולא נתנו את דעתה בנושא באם לדחות או לקבל את ההצעה. לדבריו, נמצא טעם לפגם בהתנהלות החברה בכך שלא חשפה ההצעה.

מוטי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה, צילום: אוראל כהן מוטי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה | צילום: אוראל כהן מוטי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה, צילום: אוראל כהן

נציגיה של אלביט הדמיה אמרו בתגובה כי אותה הצעה של TPG מגלמת תספורת של 40%. החברה לא רצתה להתחייב לחלופה זו של הקרן, אך היא לא נשללה על הסף. עוד הוסיפו באלביט הדמיה כי המתווה כפי שהם מציגים כעת לא אמור לכלול "תספורת".

עוד הוסיפו נציגי אלביט הדמיה שההצעה של TPG חייבה בלעדיות, כללה בדיקת נאותות מקדמית וכן תשלום של מיליונים רבים רק עבור מתן הצעה, גם אם זו כלל לא היתה מתקבלת.

עוד עולה מהאסיפה כי המצגת שפירסמה החברה מוקדם יותר היום, לפיה הוצג פער משמעותי של יותר ממיליארד שקל בשווי האחזקה של אלביט הדמיה בפלאזה סנטרס, החברה הבת - הועלתה מבלי להיוועץ עם רואי החשבון המבקרים של החברה.

תגובת אלביט הדמיה: "החברה מאשרת כי הוצעה לה הצעה למתווה המבוסס חוב, ע"י קרן זרה. זאת, על רקע מגעים שקיימה החברה לאורך זמן עם גורמים רבים. בפני דירקטוריון עמדו מספר חלופות מתוכן נבחר המתווה הנוכחי, לאחר שהוא מצא כי מתווה זה מיטיב עם החברה ונושיה לעומת יתר החלופות שעמדו באותו זמן על הפרק. יודגש כי ההצעה לא נגעה להשקעה בחברה, אלא נסובה על קנייה של אגרות החוב של החברה על-ידי הקרן בשוק, בערכים בהן הן נסחרו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות