אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מספר המפוטרים בכלל ביטוח מאז כניסת איזי כהן: 300 איש צילום: אוראל כהן

מספר המפוטרים בכלל ביטוח מאז כניסת איזי כהן: 300 איש

ל"כלכליסט" נודע כי בניגוד לפרסומים לפיהם פוטרו בתקופת המנכ"ל החדש כ־200 עובדים, המספר גבוה בהרבה

18.03.2013, 10:45 | גולן חזני

מספר המפוטרים בחברת כלל ביטוח מאז כניסת המנכ"ל איזי כהן לתפקיד בתחילת חודש דצמבר נאמד ב־300 עובדים, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר במספר הגבוה ב־50% מהפרסומים עד היום, שהתייחסו ל־180–200 עובדים, וכך למעשה החברה מתקרבת לקיצוץ של כ־10% מעובדיה.

בין המפוטרים מצויים עשרות עובדים ותיקים שפועלים בחברה מעל 15 שנים בעלי שכר גבוה ואשר במקום חלקם אמורה כלל להביא עובדים זולים וצעירים יותר.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח, צילום: אוראל כהן איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח | צילום: אוראל כהן איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח, צילום: אוראל כהן

מיד עם כניסתו של כהן לתפקיד הוא החליף מיוזמתו חלק ניכר מהנהלת החברה, ביניהם כמה משנים בכירים למנכ"ל שניהלו חטיבות פעילות מרכזיות בקבוצה. בנוסף הוא שינה וייעל את אופי פעילות החברה, והוביל שינוי מבני כולל, תוך שהפחית משמעותית את עובדי המחשוב בקבוצה (עובדי כלל ועובדי מחשוב חיצוניים).

כהן היה אמור למנות מנהל לזרוע ההשקעות של הקבוצה, אולם מועמדים כמו ענת לוין, יעל אנדורן ולימור דנש לא הגיעו בסופו של דבר, כל אחד מסיבותיו הוא. כשעמד כהן להשאיר כבר את רועי יקיר בתפקיד - הפתיע האחרון כשהגיע לכהן לשיחה והודיע כי הוא מתפטר ועובר לתפקיד מנהל ההשקעות של הפניקס, לשם הובא על ידי איל לפידות. במקומו של יקיר החל השבוע לכהן שוקי בורשטיין, מנכ"ל בנק לאומי למשכנתאות לשעבר. בורשטיין, כך נודע ל"כלכליסט", כבר החל לגלות מעורבות ובוחן מחדש עיסקת אשראי גדולה שכלל עמדה לבצע.

בין המנהלים שגייס כהן היו רבים מחברת מגדל המתחרה, שאותה ניהל במשך עשר שנים. יוני קופרמן שהובא ממגדל לנהל את חטיבת החיסכון לטווח ארוך היה הבכיר ביניהם.

כהן החליט גם להיפטר ממספר גופים בכלל ביטוח. במסגרת זו הוא מכר את קרנות הנאמנות והתיקים בחברה־הבת, בית ההשקעות כלל פיננסים, בתמורה ל־210 מיליון שקל - לחברת הראל.

כהן נהנה מחוסר מעורבות יחסית של נוחי דנקנר, בעל השליטה בכלל ביטוח, שעסוק במגעים להסדר חוב באי.די.בי אחזקות, חופש ממנו לא נהנה קודמו בתפקיד שי טלמון. למעשה, כהן מונה לתפקיד במטרה להכשיר את הקרקע למכירת השליטה בכלל ביטוח. כפי שפורסם ב"כלכליסט", מנהל דנקנר מגעים עם קרן זרה לרכישת 15%–20% מכלל ביטוח כצעד מקדים לעיסקת בעלי העניין למכירת השליטה בכלל ביטוח מידי אי.די.בי ביטוח לכור. כלל ביטוח תפרסם היום את דו"חותיה הכספיים ל־2012.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות