אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפסילון זיהו כבר באוקטובר את הסיכון בחבס צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

באפסילון זיהו כבר באוקטובר את הסיכון בחבס

האנליסטית דפנה יגור מאפסילון המליצה למנהלי ההשקעות למכור את האג"ח של חבס

18.03.2013, 12:32 | רחלי בינדמן

לאחר שנחשף הבוקר ב"כלכליסט" כי מיטב הקדימו לזהות את המצב המאתגר של חבס כבר באוקטובר וכי התריעו על כך לנאמן האג"ח מתברר שמיטב אינה לבד. האנליסטית דפנה יגור מבית ההשקעות אפסילון הוציאה אף היא המלצת מכירה לאג"ח כבר בחודש אוקטובר.

קראו עוד בכלכליסט

בהמלצה שהגיעה לידי "כלכליסט" נכתב כי המלצת יגור למכור את האג"ח של חבס מתבססת בעיקר על שני דברים:

1. לחברה נזילות נמוכה ביחס לפירעונות והיא תלויה בשנה הקרובה במימוש שני הנכסים בשוויץ שמהווים את הרגל הבריאה של החברה.

2. מבחינת NSI - שוק המשרדים בהולנד ממשיך להיות קשה.

"כל עוד זה המצב אני לא רואה את NSI מתאוששת כאשר כל ירידה נוספת במניה מצריכה מחבס לשעבד מזומן נוסף כך שיחס ההלוואה לנכס לא יעלה על 50%. הנזילות בחבס הנה נמוכה גם ככה, ותרחיש כזה הינו בעייתי ומעלה משמעותית את הסיכון", הבהירה יגור, אך סייגה כי "כי במסגרת השיקולים לא נלקחה בחשבון ההנחה כי בעל השליטה בחברה - הרצל חבס, יזרים כסף לחברה במידת הצורך".

הרצל חבס, צילום: אוראל כהן הרצל חבס | צילום: אוראל כהן הרצל חבס, צילום: אוראל כהן

בתוך כך, מתברר כי באפסילון גם המליצו לפני שבועים להיפטר מהאג"ח של חברת קרדן. האנליסט ערן קלינסקי הוציא המלצה שלילית על האג"ח ולפני שבועיים חוסלה בו הפוזיציה.

"הממשל בסין הכריז במפתיע על הגבלות חדשות בשוק הנדל"ן, במטרה להילחם במחירי הנדל"ן הגואים. הממשל ביקש בחלק מהערים להעלות את ההון העצמי הנדרש לרכישת דירה שנייה ומעלה, כמו גם להעלות את הריביות על המשכנתאות", כתב קלינסקי.

"בנוסף הטיל הממשל מס של 20% על רווחי המשקיעים ממכירת נכסי נדל"ן. הצעדים הנ"ל עלולים להביא לביטול או לתיקון במכתב הכוונות שחתמה קרדן אן וי עם קרן השקעות בינלאומית למכירת 50% מפרוייקט דליאן שמשלב מגורים, מסחר ומשרדים.כמו כן הצעדים כמובן לא חיוביים בהיבט הכללי יותר, של קרדן לנד הפועלת בסין, ולראיה סקטור הקבלנים בסין רשם היום ירידה של כ- 5%. משיחה עם החברה עולה כי היא אינה יודעת להעריך עדיין את השפעת האירועים הללו. לאור זאת, ממליץ להוריד משמעותית את החשיפה לאג"חים", כתב.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות