אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרצל חבס: "אם היתה לי אפשרות להעביר כספים לחברה - הייתי עושה זאת" צילום: אוראל כהן

הרצל חבס: "אם היתה לי אפשרות להעביר כספים לחברה - הייתי עושה זאת"

כך אמר בעל השליטה בחברת חבס שהגיע לאסיפת מחזיקי אגרות החוב של החברה. חבס: "כשהמינוף של NSI יירד ב-3% החברה תחזור לחלק דיבידנד בהיקף של 50%-100% מהרווח"

18.03.2013, 12:57 | ענת ציפקין ויניב רחימי

"אם הייתה לי האפשרות להעביר לחברה את הכספים שדרושים לה לגישור לא הייתי מחכה וזה היה נעשה כבר קודם", כך אמר הרצל חבס, בעל השליטה בחברת חבס שהגיע לאסיפת מחזיקי אגרות החוב של החברה. 

קראו עוד בכלכליסט

חבס פתח את האסיפה ואמר "המעמד מאוד לא קל לי". חבס הציג את הפעילות של NSI והסביר מדוע קיים פער של כ-70 מיליון יורו בין שווי השוק של NSI לשווי של החברה בספרים. "השוק מעריך את רמת המינוף של NSI כגבוהה. שיעור המינוף שלה הוא 58% ולתחום הפעילות של החברה זה נתפס כמינוף גבוה" אמר חבס.

לדברי חבס, NSI היא חברה בריאה ולראיה הביא את מחזור החובות בהיקף של 500 מיליון יורו בשנה האחרונה. "NSI מקדמת תהליכים משמעותיים והמהירה על כוונתה להוריד מינוף. כשהמינוף יירד מתחת ל-55% החברה תחזור לחלק דיבידנד בהיקף של 50%-100% מהרווח", אמר חבס.

בתגובה לשאלה האם האחזקה שלו במניות חבס משועבדת לבנקים או לכל גורם אחר, חבס סירב להתייחס ואמר "זה נושא אישי. הוא יעלה במסגרת השיחות עם הנציגות בשקיפות מלאה".

הרצל חבס, צילום: אוראל כהן הרצל חבס | צילום: אוראל כהן הרצל חבס, צילום: אוראל כהן

בתשובה לשאלת שי עסיס ממיטב אישר סמנכ"ל הכספים של חבס, שחר קליין, שבימים האחרונים החברה פרעה חוב לבנק בישראל בהיקף של 30 מיליון שקל. מנכ"ל חבס, רונן עקביה טען שבימים האחרונים בוטלו מספר עסקאות בשל השמועות ביחס למצבה של החברה ובנוסף לכך, הופסק משא ומתן לעסקת השקעת גוף מוסדי גדול ב-SNI.

לפיכך, לטענת עקביה, "גל האירועים משקף ערעור של התכנית הפיננסית וההנחות שעמדו בבסיסה של הודעת החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות