אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת הנדל"ן

בנט: "המדיניות הכי חברתית היא לנתק המחוברים ולתת לכולם"

שר הכלכלה והמסחר תקף בוועידת הנדל"ן של "כלכליסט" את הטייקונים, ועדי העובדים, היצרנים, היבואנים והמשווקים, והבטיח כי הממשלה תילחם להוריד מחירים: "עם סכין בשיניים אנחנו הולכים לפרק אחד-אחד את החסמים"

19.03.2013, 10:13 | חן פונדק

"המדיניות הכי חברתית היא לנתק את המחוברים ולתת לכולם על חשבון המחוברים. נשרת את כולם, לא את המחוברים. האזרח הישראלי משלם היום בהמון תחומים מחיר הרבה יותר יקר ממה שהוא צריך. למה? כי אפשר". כך אמר היום (ג') נפתלי בנט, שר הכלכלה והמסחר בוועידת נדל"ן 2013 של "כלכליסט" במלון דיוויד אינטרקונטינטל בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

בנט הדגים באמצעות בקבוק מים מינרליים שהחזיק בידו: "בקבוק המים הזה, בכמה אני אמכור אותו? בכמה שאפשר. אם ביכולתי בתור יצרן מים לסגור את הברזים של מקורות ולמנוע תחרות אני אמכור גם ב-30 שקל. כדי להוריד את המחיר צריך לפתוח, והמפתח הוא תחרות. לתת ליצרן, ליבואן ולמשווק להזיע.

"בהתחלה זה מאוד לא נעים. אבל גורם להיות יותר יצירתיים, לגוון יותר", הסביר בנט וסיפר מניסיונו בתור מנהל חברת הייטק כאשר נאלץ להוריד מחירים לקהל האמריקאי שם קיימת תחרות.

שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט עם יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט עם יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ', בוועידה שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט עם יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ

"יש יוצרי דרך ויש משמידי דרך"

בנט הוסיף: "המשק הישראלי הוא משק שיש בו שתי סוגי חברות. יש חברות יוזמות שעובדות קשה, מחפשות נתיב חדש, מזיעות, מחפשות עוד מענה לאזרח. ויש חברות שנשענות על הקשר עם הרגולטור ולעצור תחרות כדי שיוכלו לגבות מחיר הרבה יותר גבוה ממה שמגיע לאזרחי ישראל. הם לא יוצרי דרך, הם משמידי דרך. הם מנצלים את הקרבה לצלחת כדי לקחת מאיתנו. ומי הכי נפגע מזה? העניים. למי שעשיר זה לא משנה כמה עולה הקוטג', לעני זה תלוי האם יהיה לו כסף למחשב לילד שזה היום לא מותרות. המדיניות הכי אנטי חברתית היום היא מדיניות הקרבה. מיטב העולים ממדינות חבר העמים עוזבים. הם עוברים לקליפורניה וניו יורק כי הם לא מחוברים, הערבים לא מחוברים, החרדים לא מחוברים. אבל יש כמה מחוברים. והמדיניות הכי חברתית היא לנתק את המחוברים ולתת לכולם על חשבון המחוברים. נשרת את כולם, לא את המחוברים".

בנט התייחס לימים האחרונים: "הרבה שאלו אותי בימים האחרונים את מי אני מייצג, אני מייצג את אזרחי ישראל. הממשלה הזו היא ממשלת הזדמנויות שלא היו עשרות שנים, במיוחד לחלשים. מדברים על מעמד הביניים. משימת העל היא לא מעמד הביניים אלא המעמד המוחלש. יש הרבה מי שיגן על מעמד הביניים.

"הבית היהודי מגן על החלשים"

"אנחנו בבית היהודי מגינים על החלשים. לא ועד עובדים חזק בחרו בי בפריימריז, לא טייקונים מימנו לי את הקמפיין". בנט הוסיף: "המציאות היא שזה לא לנצח. צריך מהר לפעול לפני שהאינטרסים יקדימו אותי. מהר לפעול ולשפר קדימה".

בנט אף התייחס להסכמים הקואליציונים: "זה לא חשוב מה כתוב בהסכמים הקואליציונים זה כמעט חסר משמעות. אם יהיה אמון ביני לבין ראש הממשלה ושר האוצר ונדע שהמטרה היא לצמצם את העומס על הציבור הישראלי. אם תהיה אווירה טובה לפחות שנתיים. לקראת הבחירות הבאות אפשר להתחיל לריב. כרגע אני לא מסתכל על הבחירות הבאות או הנזק הסקטוריאלי. אני מסתכל על ההזדמנות שנתנו להתחיל לפרק את החסמים. עם סכין בשיניים אנחנו הולכים לפרק אחד-אחד, יהיה המחיר הפוליטי שיהיה. אני נותן חשבון לאבינו שבשמיים ואני אתן לו חשבון. האקט הציוני ביותר במדינת ישראל זה לאפשר לאזרחי ישראל לחיות פה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

124 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

124.
הסינים נותנים פתרון לגירעון
פתרון לגירעון התקציבי, תוך שנתיים 30 מליארד שקל לקופת המדינה הסינים מבטיחים בניה תוך שנתיים של-30 אלף דירות במחיר 500 אלף ליחדה דיור. המדינה תמכור ב600 אלף ,ברווח של 100 אלף שקל ליחידה דיור. חשבון פשוט 30,000 כפול 100.000 שקל . שווה 30 מליארד שקל. פתרון למצוקת הדיור , במחירים שפויים ופתרון לגירעון המדינה. פשוט ולעניין.
אושיק  |  15.06.13
122.
מכתב ליאיר לפיד אך חשוב לא פחות לנפתלי בנט עם הברק בעיניים
חברים קראתי מאמר שהשאיר יאיר לפיד שר האוצר החדש שלנו בדף הפייסבוק שלו. הוא מבטיח לטפל בגרעון העצום של המדינה - שעומד על קרוב ל700 מיליארד ש"ח ולא 40 מיליארד שמשום מה מפמפמים לנו בתקשורת - הוא מבטיח לנו שהשנה יהיה קשה אך לאחר מכן יהיה הרבה יותר טוב. יאיר לפיד אכן בא עם הרבה רצון טוב, אבל דומה הוא לכיבשה תמימה המוקפת ב 70 זאבי טרף - נערי האוצר הם הגיס החמישי של טראסט הפיננסים בתוך מנגנון המדינה - והכבשה התמימה חושבת באמת שקיצוץ בגרעון יביא לשיפור המצב לבסוף, אין לו מושג ירוק ואף אחד מאלה שבהם הוא מוקף כעת לא מגלה לו שהקטנת הוצאות הממשלה וצמצום חובות המדינה, משמעם הקטנת היצע הכסף במשק - ש97% ממנו נובע מכסף מבוסס-חוב - משמעו אחת, ירידה חמורה עוד יותר בכוח הקניה של מעמדות הביניים שבחרו בו להציל אותם, ירידה בתמ"ג, דפלציה, אולי גם התרסקות בועת הנדלן ואובדן נכסים של טריליוני דולרים. מי שיבוא ליאיר לפיד ולפחות ייתן לו צאנס לשמוע את האמת. שרי האוצר והתעשייה אנשים ישרים לשם שינוי ובעלי רצון טוב, אך מונחים לעברי פי פחת. לאחר שיגלו שהר התקוות הכנות שבנו קורס על ראשם, הפתרון שנשמע הזוי אז, להחזיר את חובות המדינה, פשוט על ידי הנפקת כסף על ידי בנק ישראל - ראה הצעת החוק שמגבשת התנועה לרפורמה מוניטארית בישראל - ואיון החובות בהתאם למתווה כלכלני תוכנית שיקאגו ומתווה כלכלני קרן המטבע הבינלאומית ומתווה כלכלני כסף חיובי בבריטניה ראו הספר החדש שיצא Modernizing Money .
דוד איש שלום , ירושלים  |  31.03.13
120.
ישובי יהודה ושומרון הם פריפריה
אפשר לחלוק אם זה מוצדק לגור שם, אבל כל עוד המתנחלים שם, יש צורך בתשתיות. בלי כבישים נורמלים, שעדיין אין ביהודה ושומרון כמעט- יש יותר תאונות. ואם פחות אכפת לכם מהרוגים מתנחלים בתאונות דרכים, הערבים סובלים מכך באותה מידה. רק שהם מקבלים את הכבישים בחינם על חשבון מדינת ישראל, לעומת המתנחלים שמשלמים מיסים- כאידיאולוגיה ולא ככורח. מאותה סיבה צריך גם תחבורה ציבורית נורמלית, ושאר צרכים ציבוריים. המתנחלים אינם חיות שגרות במערות, מגיע גם להם לגור ברמה נורמלית אני גרתי בשומרון ונאלצתי לעבור למרכז בגלל הפקקים לעבודה במרכז. המגיבים הציניים מוזמנים לבקר ביו"ש ולראות את מה שרואים משם
21.03.13
לכל התגובות