אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספקיות האינטרנט בארה"ב: אנחנו לא צריכות אבטחת מידע צילום: בלומברג

ספקיות האינטרנט בארה"ב: אנחנו לא צריכות אבטחת מידע

פאנל של ה-FCC האמריקאי בנושא אבטחת מידע נמנע מלקבוע את הרגולציה שתחול על ספקיות הרשת. זאת, לאחר שהאחרונות הצליחו לבטל חלק גדול מהמלצות המומחים

19.03.2013, 18:36 | רפאל קאהאן

ספקיות התקשורת האמריקאיות הצליחו לקבל הקלות גורפות מצד רשות התקשורת הפדרלית, ולא יהיו אחראיות באופן ישיר לאבטחת המידע על רשתות התקשורת. . כך דיווח אמש (ב') "וול סטריט ג'ורנל". בין השאר, מתברר כי ספקיות ביקשו מה-FCC - רשות התקשורת הפדרלית - שלא תכפה עליהן שורה של המלצות ראשוניות שנועדו לשפר את מצב אבטחת המידע במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

מסקנה זו עלתה מהשוואה של הטיוטה הראשונית של כתבי ההמלצה של ה-FCC למסמך הסופי, שהתפרסם אמש. על פי הג'ורנל, הספקיות הצליחו למסמס את מירב ההמלצות של ה-FCC, וכן לשכנע את חברי הפאנל המייעץ כי ההמלצות המקוריות היו "קשוחות מדי".

לטענת הבכירים בתעשיית הטלקום, דרישות הממשל אינן יעילות או גמישות, ולא יקדמו את נושא אבטחת הסייבר. כך למשל, בתעשייה היו מעדיפים לראות שיתוף פעולה בין הממשלה למגזר הפרטי מאשר רגולציה. ג'ון בנקס, סמנכ"ל באיגוד הטלקום האמריקאי, אמר כי הדו"ח "משקף את הדיון בין רגולציה מגבילה ובין שיתוף פעולה בין השוק הפרטי והפומבי".

הדיון סביב נושא אבטחת רשתות התקשורת, ובמיוחד תשתיות קירטיות, צבר תאוצה רבה בזמן האחרון - בין השאר עקב ניסיונות גורמים ממשלתיים מסין ואיראן לפרוץ לתשתיות וחברות בארה"ב. הנשיא אובמה אף מינף את עניין הסייבר וקידם אותו בסדר היום של הממשל הפדרלי.

הבית הלבן מנסה כעת למצוא נוסחה רגולטורית שתאלץ חברות פרטיות להתחייב לסטנדרטים מסויימים בתחום אבטחת המידע, כמו חובת דיווח ושיתוף על פריצות. התעשיה מצידה טוענת שאין זה מתפקידה להגן על התשתיות הלאומיות ולכן על הממשלה לספק את האמצעים לכך.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות