אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חם בפסטות המצוננות: תנובה תשווק את המותג פסטה נונה במקום מחלבות גד צילום: מוטי פישביין

חם בפסטות המצוננות: תנובה תשווק את המותג פסטה נונה במקום מחלבות גד

לאחר שבע שנים תוחלף המשווקת של המוצר. בכך תתחרה לראשונה תנובה בחברת שטראוס בקטגוריה של פסטה מצוננת טרייה

20.03.2013, 07:59 | אורנה יפת
חברת תנובה תחל לשווק את מותג הפסטות המצוננות, פסטה נונה, מיד לאחר הפסח. עד כה שווק המותג לרשתות השיווק ולשוק המסעדנות על ידי מחלבות גד, במשך שבע שנים, מאז השקתו בשנת 2006. בכך תתחרה לראשונה תנובה בחברת שטראוס בקטגוריה של פסטה מצוננת טרייה.

מבחינת תנובה מדובר בהרחבת פורטפוליו המוצרים שעמו היא מגיעה לרשתות השיווק. הפסטות של נונה יגיעו לנקודות המכירה באמצעות משאיות החלב של החברה.

פסטה נונה הוקמה ב־2005 בשותפות עם מחלבות גד שבתחילה החזיקה 50% מהחברה ואלי פדידה, הבעלים של פסטה נונה, החזיק ב־50% נוספים. לאחר שנה, על רקע חילוקי דעות הופרדה השותפות כאשר פדידה רכש את חלקה של גד ולקח על עצמו את ניהול החברה ומחלבות גד המשיכה להפיץ את המותג. קטגוריית הפסטה המצוננת מגלגלת כ־95 מיליון שקל בשנה ונשלטת כיום ברשתות השיווק על ידי פסטה נונה ושטראוס. לפי ההערכות, פסטה נונה מחזיקה כ־60% מהקטגוריה, עם מעל 20 מוצרים, בהם רביולי, קנלוני, לזניה, ניוקי וטורטליני. כעת, בכוונת פסטה נונה להרחיב את סדרת המוצרים גם לפסטה קפואה ופסטה במילוי בשרי, וזו הסיבה למעבר של החברה להפצה של חברת תנובה.

תנובה. "מבצעת מחטף", צילום: צביקה טישלר תנובה. "מבצעת מחטף" | צילום: צביקה טישלר תנובה. "מבצעת מחטף", צילום: צביקה טישלר

"מערכת ההפצה של גד לא תומכת במוצרים קפואים ובשריים אלא רק בפסטה מצוננת חלבית. זה הגביל אותנו באפשרות להתפתח", אמר פדידה. ממחלבות גד נמסר: "בחודשים האחרונים תנובה גם מעתיקה אריזות שלנו וגם מבצעת מחטף של מותג שהוקם בשיתוף פעולה איתנו. אנו מוחמאים מהרצון להידמות לנו". מתנובה נמסר: "אנו מכבדים כל מתחרה שלנו וכל תחרות מבורכת בעינינו, אך הדברים אינם ראויים לתגובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות