אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כצמן על מס עיזבון: "אם אפשר להטיל מס על החיים - אפשר גם על המתים"

"לבנות שלי לא יקרה כלום אם 25% מההון שלי ילך למס עיזבון, מפליא בעיני שאין בישראל מס רכוש", כך אמר יו"ר גזית גלוב במעמד הדוחות הכספיים; עלות שכרם של חמשת בכירי החברה ב-2012 - 50 מיליון שקל

20.03.2013, 11:44 | דותן לוי

"אנחנו נמצאים בתקופה מאד מעניינית בעולם עם יציאה מהמשבר של 2008, אבל זו יציאה מאד מגומגמת שמונעת על ידי תמיכת הממשלות ולכן זו צמיחה אנמית. מה שקרה בקפריסין בימים האחרונים זה עוד שק חול לגלגלי השיניים", כך אמר הבוקר חיים כצמן, יו"ר חברת גזית גלוב, במעמד הדו"חות הכספיים ל-2012.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, העולם פותר את המשבר הכלכלי בצורה איטית מאד ותהליך היציאה ימשיך להיות איטי וכואב עם "מיני משברים" לאורך הדרך. "סביבת הריבית נמוכה תישאר אפילו אחרי 2015.

"בימים כאלה אנחנו מחפשים ביטחון ותשואה שקשה להשיג אותה. אנחנו משקיעים בנכסים חסיני מיתון שמספקים את הצרכים הבסיסיים ביום יום. בחמש השנים האחרונות ניצלנו את המצב על מנת לטייב באופן רציני וקיצוני את תיק הנכסים שלנו שהכפיל עצמו בחמש השנים האחרונות", הוסיף כצמן.

חיים כצמן, צילום: גלעד קוולרציק חיים כצמן | צילום: גלעד קוולרציק חיים כצמן, צילום: גלעד קוולרציק

"מפליא בעיני שאין בישראל מס רכוש"

כצמן התבקש להעניק מספר עצות לממשלה החדשה, ואמר כי "המיסוי על עבודה גבוה מידי בישראל והמיסוי על הון הוא נמוך, לא יכול להיות מצב שזוג שעובד ומשחק לפי הכללים בישראל לא יגמור את החודש. הסיבה היא שהמיסוי עליו גבוה מידי. לעומת זאת, ההון בישראל, כמו מס עיזבון, משוחרר ממסים בצורה שאין כמוה בעולם. לבנות שלי לא יקרה כלום אם 25% מההון שלי ילך למס עיזבון.

"אם אפשר להטיל מס על החיים אפשר להטיל גם על המתים. מפליא בעיני שאין בישראל מס רכוש. בכל מקום בעולם יש מס רכוש, בארה"ב למשל הוא עומד על 2%. בישראל הארנונה ממגורים היא 8 מיליארד שקל ומנכסים עוד כ-9 מיליארד. אם היו גובים מס רכוש הגבייה הכוללת הייתה מזנקת ל-36 מיליארד שקל. לא ייתכן שאחד כמוני שגר בארה"ב ומחזיק דירה בישראל מקבל פטור מארנונה על הדירה בארץ. זה היה מעודד אנשים למכור נכסים או להשכיר אותם".

רוני סופר מנכ"ל גזית גלוב הציג את הדוחות הכספיים של החברה ואמר, "הגדלנו את הנכסים של החברה ברחבי העולם ואנחו מחזיקים היום 6.8 מיליון מ"ר של שטחי מסחר ברחבי העולם, עם 15 אלף הסכמי שכירות בלמעלה מ-600 נכסים. המספרים מדברים בעד עצמם, שכר הדירה צמח בחצי מיליארד שקל, הרווח מפעולות (FFO) גדל ב-30% במהלך שנת 2012 ל-533 מיליון שקל".

מימין חיים כצמן ורוני סופר גזית גלוב, צילום: אוראל כהן מימין חיים כצמן ורוני סופר גזית גלוב | צילום: אוראל כהן מימין חיים כצמן ורוני סופר גזית גלוב, צילום: אוראל כהן

לגבי המשך השקעות החברה בעולם אמר סופר, "אנחנו מעריכים שתהליך האורבניזציה נמשך ואנחנו מכוונים לאותם ערים גדולות ברחבי העולם. יש ערי משנה שאנחנו מעריכים שבהם פוטנציאל הצמיחה יהיה נמוך יותר ואת חלקם נעמיד למכירה כיוון שלא תהיה הצדקה להמשך החזקתם. השנה עשינו שני מהלכים מאד חשובים. פישטנו את המבנה הארגוני ומכרנו את מרבית הנכסים בתחום הדיור המוגן".

חמשת הבכירים עלו לחברה 50 מיליון שקל

מדו"חות גזית גלוב עולה כי נרשם שיפור של 3.5% בדמי השכירות (NOI) בישראל ב-2012, לעומת עלייה של 5.8% בנכסים באירופה ו-2.3% בצפון אמריקה. התפוסה בנכסים בישראל היא הגבוהה ביותר ועמדה על 98.6% לעומת 96.5% באירופה ו-94.1% בצפון אמריקה.

לחצו כאן לצפייה בטבלת השכר המלאה ל-2012

 

במהלך השנה החולפת הקבוצה רכשה נכסים בקנדה, בשטוקהולם, שוודיה, לונג איילנד, ארה"ב וסמוך (100 ק"מ) לסאו פאולו בברזיל.

עלות שכרם של חמשת בכירי החברה הסתכמה ב-2012 ב-50 מיליון שקל. ג'פרי אולסון, מנכ"ל אקוויטי ואן (EQY), עלה לחברה 14.2 מיליון שקל ב-2012. עלות שכרו כללה שכר של 4.12 מיליון שקל, מענר של 2.9 מיליון שקל ותשלום מבוסס מניות של 7.1 מיליון שקל.

חיים כצמן, יו"ר החברה, משך עלות שכר של 9.3 מיליון שקל ב-2012. עלות שכרו של כצמן כללה שכר של 2.8 מיליון שקל ותשלום מבוסס מבוסס מניות של 6.5 מיליון שקל. כצמן ויתר על בונוס בשנה החולפת.

דורי סגל, סגן יו"ר הקבוצה,משך עלות שכר של 8.9 מיליון שקל ב-2012 מהם שכר של 2.8 מיליון שקל, מענק של 2.6 מיליון שקל ותשלום מבוסס מניות של 2.8 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
ברכות לאד חיים כצמן = כמו גם לבאפט ,לבאפט ומייקלסופט- יש קרן תרומות
מדברי ווארן באפט- כמה לא הוגן לתת לילדי מליארדי $ - ואת המעמס הזו הם צריכים להרים אתן להם סכום שממנו הם יכולים להתחיל לעבוד להיות מועילים - ובעיקר להיות מרוצים שהצליחו =עצמם = ברכת חג חרות שמח
כותבי תרחישים 11-12-13  |  20.03.13
12.
כל הכבוד כצמן.הגיע הזמן למס הזה.הכדור אצל לפיד.אדרבא שיוכיח לנו " שמצא את הכסף "
הון שהגיע לציבור מגיע לו לחזור לציבור. ילדים של טייקונים צריכים ויכולים להסתדר ללא כל ההון שצברו הוריהם בדרך כלל על חשבון המדינה והציבור. אני תקווה שסוף סוף יגיעו כבר לפינה הזו. הגיע הזמן.
דני  |  20.03.13
לכל התגובות