אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שירות התעסוקה: ירידה של 1.8% במספר המפוטרים בחודש פברואר צילום: רוני שיצר

שירות התעסוקה: ירידה של 1.8% במספר המפוטרים בחודש פברואר

2013 מתחילה במגמה חיובית בשוק העבודה: פברואר הוא החודש החמישי ברציפות של ירידה במספר המפוטרים. בסך הכל פוטרו בחודש שעבר 11.7 אלף עובדים

20.03.2013, 11:38 | מיקי פלד

ירידה קטנה של 1.8% במספר המפוטרים נרשמה בחודש פברואר לעומת ינואר, כך עולה מנתוני שירות התעסוקה שפורסמו היום. בסך הכל פוטרו בפברואר 11.7 אלף עובדים, נתון המשלים ירידה של 1.7% שנרשמה בינואר. זהו החודש החמישי בו יש ירידה במספר המפוטרים.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בבשורה חיובית למשק, שכן בשלושת הרבעונים הראשונים של 2012, עד שהחלה הירידה במספר המפוטרים, נרשמה עלייה ממוצעת כל חודש של 0.6% במספר המפוטרים.

מובטלים בשירות התעסוקה, צילום: שאול גולן מובטלים בשירות התעסוקה | צילום: שאול גולן מובטלים בשירות התעסוקה, צילום: שאול גולן

מספר דורשי העבודה שהתייצבו בלשכות התעסוקה בפברואר ירד גם כן, אם כי בשיעור מזערי של 0.1%, לאחר חודשיים שלא היו בו כל שינוי. בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה שעברה נרשם גידול חודשי ממוצע של 0.4% במספר דורשי העבודה. באוקטובר נרשם גידול של 0.3% ו-0.2% בנובמבר. נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לחודש ינואר הראו גם כן על התחלה חיובית ל-2013 בשוק העבודה, עם ירידה של 0.3% בשיעור המובטלים לעומת דצמבר לשיעור של 6.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות