אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבוטנט ששנא מפרסמים: נוזקה חדשה פגעה בקמפיינים ברשת צילום: cc-by d70focus

הבוטנט ששנא מפרסמים: נוזקה חדשה פגעה בקמפיינים ברשת

הנוזקה אחראית להפסדים בגובה עשרות מיליוני דולרים לסוכנויות פרסום מקוון. היא יצרה רשת מחשבים פרוצים (בוטנט) ששימשה להונאת קליקים על ידי התחזות למשתמש שלוחץ על באנרים

20.03.2013, 16:15 | רפאל קאהאן

חוקרי אבטחה גילו לאחרונה נוזקה אשר שימשה לגניבת מיליוני דולרים בחודש ממפרסמים. על פי דיווח של אתר ars technica, הבוטנט השתמש בשיטה הנקראת הונאת קליקים, בה הנוזקה גורמת לאתר להתייחס אליה כאל משתמש המקליק על באנר פרסומי.

הבוטנט התגלה כפעיל על כ-202 אתרים עד כה. חברת spider.io שחשפה את ההונאה טוענת כי בוטנט ה-Chameleon (זיקית), השתמש ברשת של יותר מ-120 אלף מחשבים נגועים על מנת לבצע את ההונאה.
 
בוטנט היא רשת של אלפי מחשבים הנגועים בנוזקה ונשלטים מרחוק, צילום: שאטרסטוק בוטנט היא רשת של אלפי מחשבים הנגועים בנוזקה ונשלטים מרחוק | צילום: שאטרסטוק בוטנט היא רשת של אלפי מחשבים הנגועים בנוזקה ונשלטים מרחוק, צילום: שאטרסטוק

95 אחוז מכתובות ה-IP של המחשבים הנגועים נמצאו בארה"ב אצל משתמשים ביתיים. החברה שיחררה רשימה שחורה של 5,000 כתובות IP אשר תאפשר למפרסמים להגן על עצמם.

הבוטנט התגלה כבעל יכולת להונות את תוכנות המעקב של המפרסמים שמשמשות להתחשבנות מול הלקוחות. למרות הפעילות ה"מוצלחת" שלו, בוטנטים כגון ה-Chameleon, די קלים לזיהוי עקב השיטות בהם הם משתמשים על מנת לחקות התנהגות של משתמש אנושי.

בנוסף הנוזקה גורמת למחשבים לקרוס עקב עומס עבודה גבוה. בחברת spider.io מוסרים כי על פי ההערכות הנוזקה הצליחה להכניס למפעיליה כ-6.2 מיליון דולר בחודש, זאת על בסיס של עלות של 69 סנט לקליק עבור המפרסמים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות