אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבישי ברוורמן ואיתן כבל יחלקו את ראשות ועדת הכלכלה ברוטציה צילום: יצחק הררי, מיכאל קרמר

פרסום ראשון

אבישי ברוורמן ואיתן כבל יחלקו את ראשות ועדת הכלכלה ברוטציה

ל"כלכליסט" נודע כי ביום ראשון הקרוב יתכנסו 15 חברי הכנסת של מפלגת העבודה ויכריעו מי מהשניים יכהן בשנתיים הראשונות

20.03.2013, 15:43 | תומר אביטל
חברי הכנסת אבישי ברוורמן ואיתן כבל יכהנו כיושבי ראש ועדת הכלכלה בקדנציה הנוכחית. ל"כלכליסט" נודע כי ביום ראשון הקרוב יתכנסו 15 חברי הכנסת של מפלגת העבודה ויכריעו מי מהשניים יכהן בשנתיים הראשונות, ומי בשנתיים העוקבות. במילים אחרות ברוורמן וכבל כבר סיכמו על רוטציה ולח"כים נותר רק להכריע את הסדר בו ימונו.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בסוגיה משמעותית, שכן האופוזיציה תשאף לקצר את חייה של הממשלה ה-33, ולכן שני הח"כים מעדיפים להיות מוצבים ראשונים.

ח"כ איתן כבל, צילום: שאול גולן ח"כ איתן כבל | צילום: שאול גולן ח"כ איתן כבל, צילום: שאול גולן

ראשות הוועדה מוענקת מסורתית לסיעת האופוזיציה הגדולה ביותר. כמו כן, ועדת הכלכלה נופלת בחשיבותה רק לוועדת הכספים ומשמשת כצומת מכריע לרפורמות משקיות אותן רוצה להעביר הממשלה. הוועדה צפויה בקדנציה הזו להכריע לגבי רפורמות להגברת התחרות בענפי התחבורה והאינטרנט, התעופה (וב"הסכם שמיים פתוחים" להוזלת מחירי הטיסות), שיפור התחבורה הציבורית, הוזלת מוצרים בשווקים לרבות הבנקים ועוד.

ח"כ אבישי ברוורמן , צילום: גלעד קוולרציק ח"כ אבישי ברוורמן | צילום: גלעד קוולרציק ח"כ אבישי ברוורמן , צילום: גלעד קוולרציק

במידה והוועדה תתפקד בצורה אופוזיציונית כפי שהיא אמורה להיות, השרים החדשים ייאלצו לכתת רגליים אליה כדי לנמק היטב מדוע הצעדים שהם מבקשים לנקוט אכן הכרחיים. בנוסף חברי מפלגת העבודה יהיה מסוגלים לעשות בדיונים שימוש כדי לנגח את ממשלת נתניהו-לפיד-בנט, למרר את חייה מחד, ומנגד לכרות דילים כדי להבטיח את קידומם של מהלכים משלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות