אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרתון נשיאותי צילום: איי אף פי

מרתון נשיאותי

אובמה נחת לביקור שרובו מוקדש לסימון וי על מדינתנו ויצירת פקקים. פקק אחר שנחסך מאיתנו הוא של המרתון שבוטל - שבוע אחד מאוחר מדי

21.03.2013, 10:00 | תמי ארד
יום או יומיים לפני המרתון התקשרתי לעיריית תל אביב, לברר אם המרתון מתקיים. לא התכוונתי לרוץ, אבל נדרשתי להיות בעיר בבוקר שישי. המזכירה שענתה לשיחה הופתעה משאלתי. בדיעבד אולי הייתי צריכה לנסח את השאלה באופן יותר ממוקד כמו: "את יודעת שאפשר למות ממכת חום?". י' טוענת שללא קשר למזג האוויר, כמעט בכל מרתון מישהו מת. ייתכן. ובכל זאת, בשל עומס החום הכבד נכון היה לבטל את המקצה המקוצר, כפי שהוחלט לבטל את המירוץ המלא שיועד למחר.

קראו עוד בכלכליסט

הסיכוי שעיריית תל אביב או משרד הבריאות ייקחו אחריות למותו של מיכאל מיכאלביץ', כפי שמבקשת משפחתו, נמוך. למרבה הצער, גם אם אחד הגופים ייקח אחריות, מיכאלביץ' לא ישוב לחיים. להבא נדרשת החלטה פשוטה עד כאב. קיום מירוצי המרתון בחורף. העיתוי לא ימנע לגמרי את גורמי הסיכון, אבל יסיר מסדר היום את עומס החום, שבגינו מישהו עלול ללקות במכת חום קטלנית.

מחר, כשהחום אצלנו יטפס לטמפרטורות המעיקות הנוגעות ב־30 מעלות צלזיוס, אובמה יעזוב את ישראל. לכשינחת בוושינגטון צפויות לו 10 עד 11 מעלות. הוא את הוי שלו סימן.

גולת הכותרת של הביקור, לפחות מבחינתו של הרחוב הישראלי, הוא הנאום בבנייני האומה. אובמה הוא איש של מילים. כמו נתניהו, אחד מראשי הממשלה הוורבליים ביותר שקמו למדינת ישראל, שמדבר כבר שתי קדנציות. השלישית החלה השבוע. ההיסטוריה מספרת כי במזרח התיכון מילים לבדן לא מספיקות.

אובמה ונתניהו. אנשים של מילים, צילום: רויטרס אובמה ונתניהו. אנשים של מילים | צילום: רויטרס אובמה ונתניהו. אנשים של מילים, צילום: רויטרס

כששמעתי שאובמה מגיע לארץ פיניתי ביומן זמן לנאומו, אבל לא עשיתי דבר כדי לזכות בהגרלה. המחשבה שעליי לנסח בקשה מנומקת, כדי לזכות בוויזה לבנייני האומה בירושלים, גרמה לי לדז'ה וו. הספיקה לי העמידה בתור לקבלת ויזה לארה"ב בשגרירות בתל אביב, חוויה שכבר תיארתי בעבר כטראומטית. ביקורו של הנשיא אובמה אכן מניב

ריגושים בחדרים הפרובנציאליים של לבי, אולם - ויסלח לי כבוד השגריר שפירו, שאותו למדתי להעריך מהופעותיו התקשורתיות בעברית מצוינת - הרעיון לכתוב חיבור כדי להתחרות על כרטיס כניסה לנאום, כמו גם להצטלם עם דמות הנשיא מקרטון, הגדיש את כוס התה שלי. גם בשמורה שלי הילידים שמחים לקראת אורחים נכבדים, אבל אנחנו כותבים קורות חיים רק כשאנחנו מחפשים עבודה.

מאחר שיש די פקקים גם ללא השיירה הנשיאותית, אימצתי את בקשתו של ראש מערך ההסברה ונשארתי בבית. וזו גם הצעתי הנדיבה למי שאינו מוכרח להסתובב בין המכוניות המשוריינות של הנשיא. אובמה והשירות החשאי ירגישו בטוחים יותר, אם הוא יוכל לסייר בארצנו הקטנטונת כשהיא נופשת מהאזרחים, שלא נבחרו לאינטראקציה אתו. 60 ישראלים מאושרים יסעדו הערב בחברתו אצל הנשיא. גם כאן לא אשתתף. למען הגילוי הנאות, לא הוזמנתי. No hard feelings, ממילא היו לי התחייבויות קודמות. חג שמח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות