אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רונן טוב הציע 3.5 מיליארד שקל על כלל ביטוח, נוחי דנקנר סירב

בלעדי לכלכליסט

רונן טוב הציע 3.5 מיליארד שקל על כלל ביטוח, נוחי דנקנר סירב

מנכ"ל פסגות לשעבר ועו"ד דוד חודק ייצגו משפחה אמריקאית שביקשה לרכוש את החברה מאי.די.בי פתוח, אולם המגעים הופסקו. רואי החשבון של אי.די.בי פתוח הגיעו להבנות עם רשות ני"ע, והסיכוי להוספת הערת "עסק חי" בדו"חות החברה קלוש

24.03.2013, 07:08 | גולן חזני

נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי, פועל בימים אלו כדי לקדם את מכירת כלל ביטוח לכור במסגרת עסקת בעלי עניין, אולם במקביל נראה כי גורמים חיצוניים מביעים עניין ברכישת החברה.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי רונן טוב מנכ"ל בית ההשקעות פסגות לשעבר, ועו"ד דוד חודק נפגשו לאחרונה עם דנקנר כדי להביא בפניו הצעה לרכוש את השליטה בכלל ביטוח, אולם נדחו. השניים ייצגו משפחה אמריקאית שמתגוררת בניו יורק. הצעתה של המשפחה האמריקאית לכלל ביטוח עמדה על 3.5 מיליארד שקל, והיא נמוכה משמעותית מהמחיר שמבקש דנקנר עבור השליטה בחברה (כ־7.5 מיליארד שקל). כמו כן השווי של כלל ביטוח, במסגרת ההצעה, גבוה בכ־10% משווי השוק הנוכחי של החברה שעומד על 3.2 מיליארד שקל. כתוצאה מכך דנקנר דחה את ההצעה על הסף, והמגעים מול המשפחה הופסקו. דובר אי.די.בי סירב להתייחס לידיעה.

במקביל לביטול העסקה, נודע ל"כלכליסט" כי נציגי הקרן הבריטית שמבקשים לרכוש כ־20% מכלל ביטוח הגיעו בשבוע שעבר לישראל ונפגשו עם איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח. ביקור זה נעשה בהמשך לנסיעתו של דנקנר ללונדון לפני כחודש, שעליה פורסם לראשונה ב"כלכליסט".

רונן טוב, צילום: רואי קטלן רונן טוב | צילום: רואי קטלן רונן טוב, צילום: רואי קטלן

הקרן הבריטית, בניגוד לגופים אחרים שמתעניינים בכלל ביטוח, מוכנה להיכנס בשלב הראשון לשליטה משותפת ורק מאוחר יותר לרכוש את השליטה בה. לאור זאת, נראה כי דנקנר מעדיף את עסקה זו על פני הצעתם של טוב וחודק. אם העסקה מול הקרן הבריטית תבשיל, דנקנר ימשיך לקדם את עסקת כור־כלל אולם כור תרכוש נתח של 30%-35% ממניות כלל ביטוח שבידי אי.די.בי פתוח.

אי.די.בי פתוח אמורה לפרסם היום את דו"חות הרבעון הרביעי ו־2012 כולה, כשהערת "עסק חי" מרחפת מעליהם. עם זאת, הסיכוי כי הערה שכזו אכן תופיע בדו"חות קלוש לנוכח הבנות שהתגבשו בסוף השבוע בין רואי החשבון של החברה לבין רשות ני"ע, ונראה כי מימוש מניות כלל תעשיות סייע לאי.די.בי פתוח להימנע מההערה. הערת "עסק חי" עלולה לשלוח את מחזיקי האג"ח לבית המשפט בתביעה להכריז על אי.די.בי פתוח כחדלת פירעון.

בינתיים הוחלט על קיום הצבעה חוזרת בין מחזיקי האג"ח של סדרה ד' באי.די.בי אחזקות לגבי דחיית התשלום של 65 מיליון שקל למחזיקים עד סוף החודש. בהצבעה, כזכור, הוחלט לאחר שלא הושג רוב הדרוש לכך (75%) כי התשלום לא יידחה. 68.4% מהמחזיקים הצביעו בעד דחיית תשלום הריבית. עם זאת, בהצבעה הושג רוב בעד נקיטת הליכים משפטיים נגד החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הוא ימכור חברה בבעלותו לחברה אחרת בבעלותו
ישתמש בכספי הפנסיה של הציבור כדי לממן את זה בכדי לשלם חובות לבעלי האג"ח , והא יעשה מיליארדים ישלם את החבות ואח"כ ימכור את החברה, זאת אומרת ימכור אותה פעמיים- פעם לעצמו ופעם לחברה אחרת והרגולטור ישן בעמידה או משוחד כהוגן אחת מהשתיים.
הבנתם מה קורה ?  |  24.03.13
3.
הנאמן מתעלם מהמחזיקים הפרטיים, בניגוד לחוק.
איך זה יתכן שהנאמן והמוסדיים הופכים עולמות כדי להוציא את דנקנר מהבוץ, ולקבל החלטות שיובילו להסדר רע בדומה לדלקן של תשובה ? איך זה שהנאמן מתעלם מפניית המחזיקים הפרטיים להצטרף לנציגות האגחים, למרות שיש להם את האחוז המתאים ? משהו שם מריח רע מאוד !
רונית  |  24.03.13