אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר המטרה יירד, הצרכן לא צפוי ליהנות צילום: אריאל בשור

מחיר המטרה יירד, הצרכן לא צפוי ליהנות

למרות הורדת מחיר המטרה לחלב בתחילת אפריל ב־3% ביחס לרבעון קודם, המחלבות כנראה יבחרו שלא להוריד את מחיר החלב

24.03.2013, 08:47 | אורנה יפת

למרות הורדת מחיר המטרה לחלב בתחילת אפריל ב־3% ביחס לרבעון קודם, הצרכן לא צפוי ליהנות מההורדה. מחיר המטרה יעמוד באפריל על 2.29 שקלים לליטר חלב. מדובר בירידה של 7 אגורות במחיר שמקבל הרפתן מהמחלבות עבור ליטר חלב. מחיר המטרה מתעדכן אחת לרבעון כפי שנקבע בחוק לתכנון משק החלב, והעדכון נעשה בהתאם לשינויים במחירי התשומות.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי שייקה דרורי, מנכ"ל מועצת החלב, מנגנון עדכון מחיר המטרה מגלם את עלויות הייצור לרפתנים וירידת המחיר נובעת מהתייעלות בייצור החלב ברפתות ושינויים במחירי התשומות.

מוצרי חלב. הצרכן לא צפוי ליהנות מההורדה, צילום: חיים צח מוצרי חלב. הצרכן לא צפוי ליהנות מההורדה | צילום: חיים צח מוצרי חלב. הצרכן לא צפוי ליהנות מההורדה, צילום: חיים צח

הירידה במחיר המטרה לחלב בקר מובילה להורדה במחירי חומרי הגלם של אבקת חלב וחמאה תעשייתית הנגזרים ממחיר החלב, ולעדכון מחירי חלב צאן (כבשים ועזים) שצמודים למחיר חלב בקר. במחלבות עוד לא יודעים לומר אם תהיה לירידה השפעה על מחיר מוצרי החלב לצרכן, אך על פי ההערכות יבחרו המחלבות שלא לבצע הורדת מחיר. זאת לאחר שבפברואר האחרון קיבל שר האוצר היוצא יובל שטייניץ החלטה להעלות את מחירי מוצרי החלב המפוקחים ב־3.5% בלבד, במקום ב־6.3% כפי שהמליצה ועדת המחירים על רקע העלייה של 9.5% במחיר המטרה באוקטובר 2012.

מתנובה נמסר בתגובה: "אנו לומדים ובוחנים את הנושא"; משטראוס ומטרה לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות