אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווסטהאם תשחק באצטדיון האולימפי 99 שנה לפחות צילום: אם סי טי

ווסטהאם תשחק באצטדיון האולימפי 99 שנה לפחות

הקבוצה תעבור באוגוסט 2016 לאצטדיון, שהיווה את מוקד הפעילות של אולימפיאדת לונדון 2012, ותשלם שכירות שנתית של 2 מיליון ליש"ט

24.03.2013, 16:02 | סוכנויות הידיעות

קבוצת הפרמיירליג ווסטהאם, הבטיחה לעצמה את הזכות להשתמש באצטדיון האולימפי של לונדון, זאת לאחר שהממשלה הבריטית הסכימה להעביר 25 מיליון ליש"ט נוספים עבור המרת המתחם. במסגרת ההסכם החדש, משרד האוצר הבריטי ישלם קרוב ל-60 מיליון ליש"ט מהסכום הכולל להמרת האצטדיון, שיעמוד לפי ההערכות בין 150-190 מיליון ליש"ט.

קראו עוד בכלכליסט

האצטדיון האולימפי בלונדון. במסגרת המרת האצטדיון בשווי 429 מיליון ליש"ט, יוארך הגג בעוד שמספר המושבים יופחת מ-80 אלף ל-60 אלף. במקביל, מערכת חדשה ניתנת להזזה תאפשר לאצטדיון לארח אירועי אתלטיקה וימים ספורים לאחר מכן להיות מותאם לאירוח משחק כדורגל, צילום: איי אף פי האצטדיון האולימפי בלונדון. במסגרת המרת האצטדיון בשווי 429 מיליון ליש"ט, יוארך הגג בעוד שמספר המושבים יופחת מ-80 אלף ל-60 אלף. במקביל, מערכת חדשה ניתנת להזזה תאפשר לאצטדיון לארח אירועי אתלטיקה וימים ספורים לאחר מכן להיות מותאם לאירוח משחק כדורגל | צילום: איי אף פי האצטדיון האולימפי בלונדון. במסגרת המרת האצטדיון בשווי 429 מיליון ליש"ט, יוארך הגג בעוד שמספר המושבים יופחת מ-80 אלף ל-60 אלף. במקביל, מערכת חדשה ניתנת להזזה תאפשר לאצטדיון לארח אירועי אתלטיקה וימים ספורים לאחר מכן להיות מותאם לאירוח משחק כדורגל, צילום: איי אף פי

עם זאת, כדי להבטיח את זכייתה בחוזה השכירות ל-99 שנה, ווסטהאם עצמה נאלצה להעלות את המימון שהיא תשקיע מ-5 מיליון ליש"ט ל-15 מיליון ליש"ט. הקבוצה תעבור באוגוסט 2016 לאצטדיון, שהיווה את מוקד הפעילות של אולימפיאדת לונדון 2012, ותשלם שכירות שנתית של 2 מיליון ליש"ט.

מימון נוסף עבור הפרויקט יגיע בצורת הלוואה בגובה 40 מיליון ליש"ט ממועצת ניוהאם, ו-20 מיליון ליש"ט מתאגיד פיתוח מורשת לונדון (LLDC). בנוסף לכך, ראש עיריית לונדון, בוריס ג'ונסון יקצה בתקציב סכום למימון הפרויקט.

במסגרת המרת האצטדיון בשווי 429 מיליון ליש"ט, יוארך הגג בעוד שמספר המושבים יופחת מ-80 אלף ל-60 אלף. במקביל, מערכת חדשה שניתנת להזזה תאפשר לאצטדיון לארח אירועי אתלטיקה וימים ספורים לאחר מכן להיות מותאם לאירוח משחק כדורגל. העבודה תתבצע על ידי LLDC, וצפויה להתחיל בהמשך השנה. על פי ההערכות הבכירים, המקום יהיה מוכן בזמן לארח את גביע העולם ברוגבי ב-2015.

על פי תנאי הסכם השכירות, ווסטהאם נאלצה להסכים לשלם ל-LLDC אחוז מכל מכירה עתידית של המועדון. תנאי זה נועד לענות על החשש שהקבוצה תימכר בסכום גבוה לאחר המעבר לאצטדיון, אך אף אחוז מהרווח לא יעובר לכיס הציבורי.

כתוצאה מכך, הבעלים של ווסטהאם – דיוויד גולד ודיוויד סילבן – הסכימו לשלם סכום חד פעמי ל-LLDC, במידה וימכרו את הקבוצה בעשור הקרוב.

על פי תנאים נוספים, ווסטהאם תחלוק את ההכנסות ממכירת מזון וחבילות אירוח עם LLDC. עם זאת, הקבוצה תגרוף לכיסה את כלל ההכנסות ממכירת כרטיסים ומרצ'נדייז. שני הצדדים יעבדו יחד כדי למצוא שותף שיקנה את זכויות השם של האצטדיון.

ווסטהאם הוכרזה כבר בדצמבר המועמדת המועדפת לעבור לאצטדיון, אולם מאז ניסה בארי הרן, יו"ר לייטון אוריינט מהליגה השלישית באנגליה (League One), לבטל את ההחלטה בטענה שהמעבר של ווסטהאם לאצטדיון ישפיע במידה ניכרת על היכולת של הקבוצה שלו למשוך צופים לאצטדיון מאצ'רום בלייטון הסמוכה. הרן טען כי יהיה מעוניין בהסכם משותף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות