אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משחקי מרץ מדנס מגלגלים 12 מיליארד דולר בשנה צילום: MCT

משחקי מרץ מדנס מגלגלים 12 מיליארד דולר בשנה

בכל הקשור להימורים, המומחים מעריכים שסכומי ההימורים על תוצאות משחקי המרץ מאדנס יהיו גבוהים מסכומי ההימורים על הסופרבול

24.03.2013, 17:13 | סוכנויות הידיעות

בעוד שמנהלי ה-NCAA וראשי מחלקות הספורט דנים בשאלה האם לשלם לסטודנטים הספורטאים מלגות גבוהות יותר, תחרויות חודש מרץ (March Madness) הפכו לעסק עצום. מנקודת מבט עסקית, ערים שמארחות משחקים במסגרת מרץ מאדנס, בייחוד אטלנטה, שתארח את משחקי הפיינל פור, צפויות להרוויח במידה ניכרת. חברות הלבשה כמו נייקי, אדידס ואנדר ארמור, ייהנו גם כן מעלייה במכירות, שכן הסמלים שלהם יככבו על מדי הקבוצות לאורך הטורניר כולו. עם זאת, נראה שהערים המארחות וחברות ההלבשה לא הולכות להיות המרוויחות הגדולות ביותר, אלא את מרבית ההכנסות יגרפו דווקא ההימורים.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני לואיוייל. ההימורים על משחקי מרץ שחקני לואיוייל. ההימורים על משחקי מרץ' מאדנס הפכו לתופעה כל כך רחבה, שעל פי ההערכות למעלה מ-100 מיליון אנשים השתתפו בתחרויות מילוי התחזיות (Brackets) של משחקי הטורניר | צילום: איי אף פי שחקני לואיוייל. ההימורים על משחקי מרץ

בכל הקשור להימורים, המומחים מעריכים שסכומי ההימורים על תוצאות משחקי המרץ מאדנס יהיו גבוהים מסכומי ההימורים על הסופרבול. על פי ר.ג'י בל, הבעלים של Pregame.com, ההימורים על המשחקים יעמדו על 12 מיליארד דולר ברחבי העולם. לשם השוואה, ההימורים העולמיים על הסופרבול עמדו על 10 מיליארד דולר. עם זאת, בל אינו ממליץ להשוות בין סכומי ההימורים של שני האירועים, שכן הסופרבול מושך סכום כזה של כסף עבור משחק אחד בלבד, בעוד שבמרץ' מאדנס מדובר על 67 משחקים.

למרבה העניין, בל מעריך כי אחוז אחד בלבד מסכומי ההימורים על משחקי מרץ' מאדנס נובע מהימורים שבוצעו בנבאדה. מדובר בפרט ראוי לציון, שכן הימורים על ספורט הם חוקיים בארבע מדינות בלבד בארצות הברית: אורגון, מונטנה, דלאוור ונבאדה. בימים אלה, מדינת ניו ג'רזי נמצאת בתהליכים משפטיים לקראת אישור הימורים במדינה.

העובדה שרק אחוז אחד מההימורים על משחקי מרץ' מאדנס מבוצע באחת מארבע המדינות היחידות שבהן חוקי להמר, מדגישה את ההיקף רחב הטווח של הימורים לא חוקיים על משחקי ספורט. 

ההימורים על משחקי מרץ' מאדנס הפכו לתופעה כל כך רחבה, שעל פי ההערכות למעלה מ-100 מיליון אנשים השתתפו בתחרויות מילוי התחזיות (Brackets) של משחקי הטורניר. המספר הזה מייצג פחות או יותר שליש מהאוכלוסייה האמריקאית. עסקים מרוויחים מהעניין במשחקי מרץ' מאדנס על ידי אירוח תחרויות משל עצמם לחיזוי הקבוצות הזוכות. לדוגמה אף שזה לא סוד שתעשיית העיתונות במצב כלכלי פגיע, העיתון אריזונה דיילי סטאר מציע פרס של מיליון דולר למשתתפים בתחרות שיצליחו למלא בצורה מושלמת את הזוכות בכל אחד מהמשחקים.

אף שרבים יתפתו להשתתף בתחרות הזו, חברות כמו אריזונה דיילי סטאר יודעות שהסיכויים שיצטרכו לשלם על תחזית מושלמת קרובים לאפס. לפי בל, ישנן 9.2 קווינטיליון אפשרויות שונות שאפשר למלא. לכן, גם אם כל תושבי כדור הארץ ישתתפו בתחרות, הסיכויים יהיו יותר ממיליארד לאחד שמישהו ימלא תחזית מושלמת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות