אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכה: הדלק יוזל בתחילת אפריל בכ-30-25 אג' לליטר צילום: צביקה טישלר

הערכה: הדלק יוזל בתחילת אפריל בכ-30-25 אג' לליטר

מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן ובשירות עצמי יעמוד על כ-7.70 שקלים, זאת לעומת 7.95 שקלים כיום. בין ינואר לפברואר התייקר מחיר הליטר ב-31 אגורות ואילו בין פברואר למרץ נרשמה התייקרות נוספת של 12 אגורות לליטר

24.03.2013, 15:28 | ליאור גוטמן

מחיר הבנזין שנמכר בתחנות הדלק עשוי לרדת בתחילת אפריל בשיעור של 25 עד 30 אגורות לליטר. כך על פי הערכות ראשוניות במשק האנרגיה.  

קראו עוד בכלכליסט

נכון להבוקר (א') הירידה במחיר הבנזין כבר חצתה את רף ה-30 אגורות, אולם בשבוע שעבר נרשמו שינויים חדים הן במחיר הבנזין באגן הים התיכון והן בשער הדולר, כך שהמחיר הסופי לצרכן ממשיך לרשום שינויים מדי יום. במידה והמחיר ישאר ללא שינוי עד תחילת השבוע הבא, החג השני של פסח יהיה זול יותר לטיולים ומחיר ליטר בנזין ברמת אוקטן 95 ובשירות עצמי יעמוד על 7.70 שקלים, זאת לעומת 7.95 שקלים כיום.

אילוסטרציה, צילום: דוד הכהן אילוסטרציה | צילום: דוד הכהן אילוסטרציה, צילום: דוד הכהן

מחיר הבנזין בישראל מפוקח על ידי מינהל הדלק שבמשרד האנרגיה והוא מחושב על ידי השוואת מחיר הבנזין באגן הים התיכון ושער הדולר בחמשת ימי העסקים של סוף כל חודש. החישוב הרשמי יחל השבוע ויתחדש לאחר החג הראשון על לקביעת המחיר הסופי בשבוע הבא. לפיכך, שינויים קיצוניים בשער הדולר או במחיר התזקיק עלולים למתן את ההוזלה הצפויה, ולהפך.

מתחילת השנה נרשמה עלייה כפולה במחיר הבנזין, כאשר בין ינואר לפברואר התייקר מחיר הליטר ב-31 אגורות ואילו בין פברואר למרץ נרשמה התייקרות נוספת של 12 אגורות לליטר. לפי נתוני משרד האנרגיה 52% ממחיר כל ליטר שנמכר בשירות עצמי הוא למעשה מס שמתגלגל לקופת המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות