אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סירי, איפה השירותים: אפל רכשה טכנולוגיה לניווט בתוך מבנים

סירי, איפה השירותים: אפל רכשה טכנולוגיה לניווט בתוך מבנים

ענקית הטכנולוגיה רכשה ב-20 מיליון דולר סטארט-אפ שמפתח כלים לניווט בשטח סגור. בעזרתם, ניתן יהיה לקבל הנחיות הגעה למדף ספציפי בחנות, למעלית או למשרד. מדובר במהלך טבעי בתחרות של אפל עם גוגל ונוקיה בתחום

24.03.2013, 16:35 | ניצן סדן
אפל רכשה את חברת WifiSLAM, אשר מפתחת טכנולוגיה שמסוגלת להציג מיקום מדויק בתוך מבנים. כך, לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל מאמש (ש').

קראו עוד בכלכליסט

סכום הרכישה עומד על 20 מיליון דולר. המהלך מצביע על כוונת החברה להעשיר את שירותי הניווט שלה בכלים לניווט במבנים, יכולת שיצרניות סלולר נוספות שואפות לפתח, בראשן גוגל שהציגה את טכנולוגיה שכזו ב-2011 ונוקיה שהציגה יכולת ניווט בתוך מבנים בשנה שעברה. יכולת שכזו יכולה להציל תדמית את אפל Maps, אפליקציית הניווט של החברה, אשר זכתה לביקורות קוטלות מצד המשתמשים בשל מסד נתונים לא מעודכן ושלל טעויות אחרות.

תצוגת אפל Maps במכשיר האייפון תצוגת אפל Maps במכשיר האייפון תצוגת אפל Maps במכשיר האייפון

החברה התייחסה לדיווח באדישות ודובר מטעמה אמר לג'ורנל כי "אפל רוכשת חברות טכנולוגיה קטנות מפעם לפעם".

מחשב מסלול למעלית מחדש

WifiSLAM הוקמה לפני כשנתיים. הטכנולוגיה שלה מתבססת על איתור המכשיר בתוך מבנה על ידי מיפוי חיתוכי WiFi.

ניווט בתוך מבנים אינו מסוגל להתבסס על GPS סטנדרטי משום שגג המבנה חוסם את התקשורת עם הלוויין ואיתור על בסיס חיתוך רשתות סלולר אינו מדויק דיו. לפיכך, השימוש ב-WiFi הינו בחירה טבעית. עם זאת, יש צורך במיפוי מוקדם של המבנים ועדכון מסד נתונים עצום, פריסת אנטנות מתאימות ופיתוח אפליקציות שידעו להפוך את כל אלה להנחיות ניווט. מתוך כך, יכולת זו הינה אתגר הנדסי יקר עבור יצרניות הסלולר.

לניווט בתוך מבנים יש פוטנציאל מסחרי עצום: ניתן להשתמש בו כדי לאתר מדף ספציפי בחנות כל-בו, להגיע ישירות לאזור ההנחות והמבצעים בחנות ואף לאתר שירותים ומעליות במבנים גדולים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
עשיתי פרוייקט כזה בטכניון בשנת 2005
וכבר אז לא היינו הראשונים. אפשרי לנחש מיקום לפי טריאנגולציה של אותות מנקודות גישה לרשת האלחוטית - אבל הבעיה שהכל מסתמך על הקשר שבין עוצמת האות למרחק מנקודת הגישה אשר משדרת אותו. למה בעיה? בגלל שכל דבר משבש את זה. לחות באוויר, דחיסות האוויר, קירות, מישהו שעובר לידך. הניסוי היחידי שהראה תוצאות יפות (בזמנו) כלל גלאי לחות ולחץ אוויר שפוזרו בצורה אחידה באזור שנבדק. מעבר לזה - הכל טכני - אבל כלל לא פשוט. כפי שציין הכתב יש צורך במאגר נתונים מטורף הכולל את כל כתובות ה MAC של כל הנקודות, מספיק פרטים על כל נקודה כדי להסיק את גרף דעיכת עוצמת האות כתלות במרחק, מפות של כל מבנה הכוללות קואורדינטות של נקודות הגישה... וכנראה שלא יהיה מנוס מניתוח התנהגות - או במילים אחרות מערכת לומדת שתעזור לניחוש המיקום בעזרת סטטיסטיקות בסגנון של: ברוב המקרים בהם קולטים את נקודות הגישה האלה והאלה בעוצמות כאלה וכאלה - המיקום האמיתי היה פה. שפשוט יתקינו מצלמות בכל בניין :)
איזה , קטע  |  25.03.13
1.
פיתוח ישראלי חדש
שמו הזמני של הפיתוח החדש: לוויין קניונים. הלוויין החדש ירחף לו סמוך לתקרת הקניון, ישדר נתוני מיקוםGPS ויספק שירותי טלוויזיה ורדיו לוייני לבעלי הסמארטפונים. כמו כן ישמש למטרות ביטחון שוטף בתוך מרחבי הקנין ויסייע בלכידת נוכלים, גנבים ושופ-ליפטרים.
אלפא  |  24.03.13