אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין מאמצת את אובונטו, תפתח גרסה שלה למערכות ממשלתיות

סין מאמצת את אובונטו, תפתח גרסה שלה למערכות ממשלתיות

המעצמה הקימה מעבדת חדשנות שתבנה את אובונטו Kylin, גרסה מיוחדת של מערכת ההפעלה. היא תושק בחודש הבא ויהיו לה גרסאות למחשבים שולחניים, שרתים, סמארטפונים וטאבלטים

25.03.2013, 10:37 | ניצן סדן
משרד התעשיה וטכנולוגיות המידע של סין מאמץ את אובונטו, מערכת ההפעלה הלינוקסית של קנוניקל. תפותח גרסה מיוחדת שלה, שתיקרא אובונטו Kylin ותשרת את משרדי הממשלה הקומוניסטית. כך, על פי דיווח של הרג'יסטר הבריטי.

קראו עוד בכלכליסט

"השקת אובונטו קילין תביא את קהילת הקוד הפתוח הסינית אל תוך מקבילתה העולמית", אמר מארק שאטלוורת', מייסד קנוניקל. "עם אובונטו קילין, לסין תהיה מערכת הפעלה מאובטחת ויציבה משלה, שתפעל במקביל לאובונטו העולמית". לדבריו, הפלטפורמה החדשה תפעל על מחשבים שולחניים, שרתים, שירותי ענן, טאבלטים וטלפונים חכמים.

אובונטו. תקבל גם גרסה סינית אובונטו. תקבל גם גרסה סינית אובונטו. תקבל גם גרסה סינית

לפרויקט שותפים גם מרכז קידום תעשיית התוכנה והשבבים של סין (CSIP) והאוניברסיטה הלאומית לטכנולוגיות הגנתיות (NUDT). שני הגופים הקימו מעבדת חדשנות בביג'ינג, אשר תפתח ותקדם את מערכת ההפעלה החדשה. היא צפויה להיות מושקת רשמית בחודש הבא.

ככל הנראה שסין בחרה באובונטו משום שגמישותה הרבה תקל על המעבדה הממשלתית לשלב בה כלי ניטור, בקרה וצנזורה במהירות וללא תלות בחברות תוכנה חיצוניות.

בנוסף, רוב הנוזקות וכלי הפריצה הקיימים נועדו לפעול בסביבת ווינדוס, מה שעשוי להוסיף במידת מה לאבטחת המערכות הסיניות. על אף דברי שאטלוורת', ככל הנראה שלא יהיה שיקוף של קודי המקור בין קהילת אובונטו העולמית ובין המפתחים הסיניים: הפיתוח יעשה במסגרת מעבדת החדשנות הממשלתית כדי למנוע דליפה של רכיבי קוד שעשוים ללמד גורמים זרים על אופי המערכת ולאתר בה נקודות תורפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מי שמתכוון לרגל אחר אזרחי מדינתו יכול לעשות זאת בקלות עם כל מערכת הפעלה
אובונטו לא רק שהינה חינמית, היא גם תוכנה ידידותית למשתמש, נוחה להתקנה, להפעלה, להתקנת מספר עצום של אפליקציות חינמיות ואינה מוצפת בווירוסים, תולעים וסוסים טרויאנים, אז על מה הכעס וההתקפות. מי שסבור שאי אפשר לשלב רוגלות בחלונות של מיקרוסופט כנראה לא מודע למה שכבר מותקן אצלו במחשב. לצערנו, בעולמנו, בכל דבר טוב אפשר לעשות גם שימוש רע ומי שצריך, ימצא דרך למנוע שימוש לרעה בטכנולוגיות הללו.
בר בניו  |  27.03.13
5.
זה רק אני או שחברה אמריקנית שחרתה על דגלה ערכי חופש, קוד פתוח, שוויון ודמוקרטיה
מכרה בזה הרגע את נשמתה לשטן הסיני ונותנת בידו כלים לשעבוד של מיליארד ורבע בני אדם? לא ייאמן מה שכסף יכול לעשות. ואיפה הממשלה האמריקנית? מערכת הפעלה שהממשלה המסריחה הסינית תכפה את התקנתה על כל מכשיר היא סיוט של כל שוחר חופש. ולמה הם חושבים שזה רק בסין ושזה מוגבל רק לסינים? הלא אם זה יצליח שם - כל העולם ייאמץ את זה, כולל אמריקה. כל אדם שוחר חופש ודמוקרטיה צריך להתנגד ליוזמה ההזויה הזאת.
זה רק אני  |  25.03.13
לכל התגובות